کد خبر: ۷۱۳۸۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
کد خبر : ۷۱۳۸۵۱۴
معاون وزیر راه و شهرسازی:

نبیان گفت: این تفاهمنامه برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی بین سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) منعقد شده است.

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی توسط وزارت راه و ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی از امضای تفاهمنامه مشترکی با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در خصوص نحوه تخصیص و واگذاری زمین برای ساخت واحد‌های مسکونی به گروه‌های کم درآمد خبر داد و گفت: این تفاهمنامه برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی بین سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) منعقد شده است.

وی در مراسم امضای تفاهمنامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکن بین سازمان ملی زمین و مسکن و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرد: واگذاری این زمین‌ها برحسب مورد به قیمت کارشناسی روز به صورت فروش اقساطی و یا به صورت اجاره ۹۹ ساله و در استان‌هایی خواهد بود که لیست آن از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به سازمان اعلام شده باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد نحوه پرداخت بهای زمین نیز در این تفاهمنامه بیان کرد: برای تسهیل امر ساخت و ساز این واحدها، ۲ سال اول پس از واگذاری، دوره تنفس برای شروع پرداخت بهای زمین است و پس از آن بهای زمین به صورت پلکانی ظرف مدت ۳ سال به این ترتیب که ۲۰ درصد قیمت زمین در سال اول، ۳۵ درصد در سال دوم و ۴۵ درصد در سال سوم پرداخت خواهد شد.


بیشتربخوانید:قیمت ساخت هر واحد مسکن ملی ۳ و نیم میلیون تومان/ ثبت نام ۲۰ هزار نفر در سامانه بافت فرسوده 


مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن مشمولان واجد شرایط دریافت این واحد‌های مسکونی را افرادی که فرم «ج» آن‌ها سبز بوده و سابقه مالکیت شخصی نداشته باشند، معرفی کرد و افزود: پیش از واگذاری‌ها، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مکلف به دریافت استعلامات لازم در این خصوص خواهد بود.

گفتنی است  وزارت راه و شهرسازی پیش از این نیز برای ساخت واحد‌ها مسکونی با نهاد‌هایی مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و کمیته امداد تفاهمنامه‌هایی منعقد کرده بود.

انتهای پیام/

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر