کد خبر: ۷۱۳۸۸۰۱
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
کد خبر : ۷۱۳۸۸۰۱
گروه : یزد » یزد

مدیر کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی استان یزدگفت: درآمدزایی در ورزش برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش آکادمی‌ها و مدارس در دستور کار است.

راه اندازی ۲ ورزش آکادمیک در استان یزدبه گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، کمال جوانمرد مدیر کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه تخصصی ورزش، گفت: درآمدزایی در ورزش برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش آکادمی‌ها و مدارس در دستور کار قرار گرفته شده است.

او  از راه اندازی ۲ آکادمیک ورزشی دراستان یزد خبر داد و اتصال و تعامل این دو را با ورزش دانش آموزی خواستار شد.

جوانمرد از ایجاد و راه اندازی رشته‌های کاردانی بدون آژمون تا مقطع لیسانس در رشته‌های تربیت بدنی استان خبر داد و گفت: ورزش دانشگاه آزاد اسلامی از حالت درون قهرمانی تصییح شود و کم بودها در این مسیر  با همکاری و همفکری ورزش آموزش و پرورش به  ورزش هدفمند تبدیل شود.

او با تأکید بر اهمیت ورزش دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: یکی از دانشگاه‌های که در این زمینه موفق عمل کرده، دانشگاه آزاد اسلامی است که توانسته در اعزام تیم‌های ورزشی خود به خارج از کشور به مقام‌های ارزشمندی هم دست یابد.

  توسعه  ورزش‌های  قهرمانی در دانشگاه ها

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد یزد و رئیس کمیته تخصصی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی استان با تاکید بر توجه بیشتر وزارت ورزش و جوانان به ورزش دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان نقش چشمگیری در توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی کشور خصوصاً ورزش‌های همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای داشته است که باید در این مقوله اهتمام بیشتر داشته باشیم.

رئیس ورزش و جوانان خواستار تعامل متقابل با دانشگاه آزاد استان به صورت عقد تفاهم نامه برابر جهت گسترش و توسعه ورزش استان شد که به همین منظور برای  استعداد یابی جوانان دانشجو برنامه مدونی ایجاد و مساعدت این اداره را اعلام کرد.

رئیس هیئت کشتی استان نیز در ادامه جلسه از تعامل و ارتباط ۹ هیئت ورزشی شهرستان با اداره ورزش دانشگاه آزاد استان در جهت تامین نیرو از دانشجویان و متخصص این رشته در جهت شرکت در دوره‌های داوری و در اختیار گذاشتن تمام امکانات و تجهیزات این هیئت در برگزاری مسابقات لیگ آ ادگی خود را اعلام کرد.

در پایان ضمن تقدیر از عملکرد و زحمات شایسته امید ستوده نیا رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد استان با تقدیم لوح تقدیر از دستان مسئولان کشوری ورزش استان، مسئولان ورزشی واحد‌های دانشگاهی استان نقاط ضعف و قوت خود را اعلام و آمادگی خود را در جهت تکمیل تجهیزات و امکانات درون واحدی برای برگزاری مسابقات و دوره‌های ورزشی بیان کردند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر