کد خبر: ۷۱۳۹۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
کد خبر : ۷۱۳۹۱۲۲
نماینده تاکستان در مجلس:

نماینده تاکستان در مجلس گفت: با بحران و کمبود آب مواجهیم، اما به نظر می‌رسد توزیع آب علمی نیست و هوشمندانه رفتار نکرده ایم.

به نظر می‌رسد توزیع آب علمی نیست و هوشمندانه رفتار نکرده ایمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، در جلسه شورای حفاظت منابع آبی استان قزوین، گفت: استان قزوین از ابعاد مختلف کشاورزی، صنعتی جایگاه خاصی دارد و تاکمین آب مورد نیاز در بخش‌های تولید اهمیت مضاعفی دارد.

او بیان کرد: منطقه تاکستان نیز از نظر کشاورزی اهمیت دارد و باید مسئولان برای تامین آب مورد نیاز باغات و مزارع همت کنند تا کشاورزان دچار چالش در معیشت نشوند.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علیرغم این که با بحران و کمبود آب مواجهیم و باید منابع موجود را درست مدیریت کنیم، اما به نظر می‌رسد توزیع آب علمی نیست و هوشمندانه رفتار نکرده ایم.

طاهرخانی یادآورشد: به دلیل کمبود آب در سال‌های اخیر بیش از ۵ هزار هکتار از باغات انگور را از دست داده ایم و اگر مدیریت خلاق نداشته باشیم و از منابع درست استفاده نکنیم چالش‌ها بیشتر می‌شود.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:، چون در گذشته هوشمند و علمی کار نکردیم امروز مشکلات جدی داریم و با این همه مسائل همچنان برخی طرح‌ها نیمه تمام است.

او افزود: هنوز ساخت سد نهب در تاکستان تکمیل نشده که با اجرای آن می‌توانیم بخشی از نیاز‌های کشاورزی را تامین کنیم.

طاهرخانی اضافه کرد: باید مصرف آب بهینه شود و آب صنعت را تامین کنیم تا اشتغال موجود دچار چالش نشود.

او با انتقاد از حضور نیافتن مسئولان ارشد کشوری در شهرستان‌ها اظهارداشت: حضور مسئولان فقط در مرکز استان منطقی نیست البته در کشور هم اینگونه است در حالی که باید سفر‌ها توزیع شود، زیرا به هر میزان که مدیران در میان اقشار مختلف بویژه مناطق محروم حضور داشته باشند با مشکلات از نزدیک آشنا شده و بهتر می‌توانند تصمیم گیری کنند.

طاهرخانی اضافه کرد: شبکه فاضلاب تاکستان و اسفرورین نیمه تمام است و این کار موجب نارضایتی شده است که باید برای آن تدبیر کرد.

انتهای پیام/م

جلسه شورای حفاظت منابع آبی استان قزوین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر