کد خبر: ۷۱۳۹۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
کد خبر : ۷۱۳۹۲۱۵
حمایت تمام و کمال آمریکایی‌ها از رئیس‌جمهور خودخوانده بولیوی

وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای به «جنینه آنز» رئیس‌جمهور موقت بولیوی تبریک گفت.

پیام تبریک پمپئو به رئیس جمهور موقت بولیویبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به جنینه آنز، سناتور بولیوی که پس از استعفای اوو مورالس خود را رئیس جمهور موقت این کشور معرفی کرد، تبریک گفت.

بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا، پمپئو در بیانیه‌ای گفت: آمریکا سناتور بولیویایی جنینه آنز را تحسین می‌کند که به عنوان رئیس جمهور موقت به پا خواست تا هدایت کشورش به سوی این گذار دموکراتیک، براساس قانون اساسی بولیوی ومطابق با اصول منشور دموکراتیک کشور‌های آمریکایی را برعهده بگیرد.

آنز معاون دوم سنای بولیوی روز سه‌شنبه در یک جلسه ویژه پارلمان که برای پذیرش رسمی استعفای اوو مورالس، رئیس‌جمهور بولیوی برگزار شده بود، خود را به عنوان رئیس‌جمهور موقت بولیوی اعلام کرد. دادگاه قانون اساسی بولیوی قانونی بودن انتقال قدرت را تأیید کرد. بر اساس خبرها، نظامیان بولیوی نیز از وی اعلام حمایت کرده‌اند.

به دنبال آن واشنگتن قانونگذار مخالف اوو مورالس را به عنوان رئیس‌جمهور موقت بولیوی به رسمیت شناخته است.

اوو مورالس که به تازگی از سوی کمیسیون انتخابات این کشور برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شده بود، به دنبال افزایش اعتراضات به نتایج انتخابات از سمت خود استعفا کرد.

ونزوئلا، کوبا، مکزیک و نیکاراگوئه وقایع در بولیوی را– که با تظاهرات خشونت‌آمیز، حمله به مقامات، حوادث آتش‌سوزی و اشغال ساختمان‌ها همراه بود- کودتا توصیف کرده‌اند. روسیه نیز گفته است که اقدامات مخالفان شبیه یک «کودتای هماهنگ شده» بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر