کد خبر: ۷۱۳۹۳۱۰
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
کد خبر : ۷۱۳۹۳۱۰
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: علیرغم رشد صادرات در کشور باید شیوه‌ها و روش‌های این مهم در کشور به روز شود.

روش‌های صادرات کالا در کشور باید به روز شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حمید زادبوم شامگاه چهارشنبه در ‏سی و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کردستان با بیان این که هدف از این دوندگی‌ها ایجاد رفاه و توسعه برای مردم کردستان است، اظهار داشت: اکنون ۲۵ درصد از بازار عراق سهم کشور ایران است و از لحاظ ارزشی امسال ۱۱۱ درصد رشد صادرات داشته ایم.

او از مشوق‌های صادراتی متفاوت در زمان‌های مختلف گفت و افزود: امسال هم در ردیف بودجه مشوق‌های در نظر گرفته شده است که هنوز هیچ رقمی از آن به افراد واجد شرایط تعلق نگرفته است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: اگر بخشی از بودجه امسال تامین شود آن را در راستای مشوق‌هایی همچون نمایشگاه‌ها و هیئت‌های تجاری در خارج از کشور و کمک به دفاتر تشکل‌های خارج از کشور صرف خواهیم کرد.

او اعلام کرد: دولت عراق به هیچ‌وجه تعرفه تبعیضی علیه ایران اعمال نکرده است و در نرخ تعرفه برای ایران تبعیضی در کار نبوده است.

زادبوم یادآور شد: شش ماهه نخست امسال صادرات کشور ایران از لحاظ وزنی ۲۰.۵ درصد رشد داشته است، اما اصرار بر سنتی‌ماندن صادرات درست نبوده و باید به سمت کار تولیدی که بازار هدف آن عراق و سوریه باشد، گام برداریم.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این که باید برای طراحی تولید صادرات به کشور‌های عراق، سوریه و سایر کشور‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود، اضافه کرد: کردستان و استان‌های مرزی زمانی رشد می‌کنند که نیاز بازار‌ها را درست تشخیص داده ومتناسب با آن برنامه‌ریزی کنند.

او با بیان اینکه کلمه کارت‌های یکبار مصرف درست نبوده بلکه کارت اجاره‌ای صحیح است، اظهار داشت: به‌جد پیگیر رتبه‌بندی کارت‌ها بوده تا این رتبه‌بندی‌ها از سوی دولت نیز رعایت شود و صادرکنندگان واقعی دیگر مشکلی نخواهند داشت.

زادبوم از متولیان اتاق بازرگانی خواست که حوزه صادرات را جدی گرفته و به شرکت‌های دانش بنیان و جوانان در اعزام هیئت‌ها به کشور‌های خارجی بیشتر توجه شود.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان سخنان خود به جایگاه مهم کردستان ایران در بازار عراق تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی درست نگذارید جای شما را دیگری پر کند.

انتهای پیام/ج

شش ماهه نخست امسال صادرات کشور ایران از لحاظ وزنی ۲۰.۵ درصد رشد داشته است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر