کد خبر: ۷۱۳۹۴۷۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
کد خبر : ۷۱۳۹۴۷۸
گروه : گیلان » رشت
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با آیت الله فلاحتی از فعالیت ۸۵ هزار واحد صنعتی بزرگ و ۴۸۰ هزار واحد تولیدی کوچک، در سراسر کشور خبر داد.

فعالیت ۵۶۵ هزار واحد صنعتی بزرگ و تولیدی کوچک در سراسر کشور

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی نماینده، ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امروز در دیدار با محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تلاش مجاهدانه و خالصانه مسئولان و متولیان اجرایی و حاکمیتی کشور را برای برون رفت از تنگنا‌ها و ارائه خدمت صادقانه به مردم ضروری دانست.

او گفت: ملت بزرگ ایران در ۴۰ سال گذشته نشان داده که قدردان نیرو‌های خدوم و خدمتگذار هستند و تمرکز بیشتر بر اینگونه نیرو‌ها که سرمایه‌های بی بدیلی برای نظام اداری هر کشوری هستند، می‌تواند مشکلات و تنگنا‌های اقتصادی و معیشتی مردم به یژه جامعه کارگری را مرتفع و روند تحقق توسعه‌ی پایدار را در بستر خنثی کردن توطئه‌ای اقتصادی-- فرهنگی دشمنان این سرزمین تسریع کند.

امام جمعه رشت یکی از موثرترین شیوه‌های پیشگیری از بروز رانت و فساد در نظام اداری را، نظارت مستمر مدیران ارشد بر عملکرد زیردستان عنوان کرد و با اشاره به نامه مشهور امیرالمؤمنین علی علیه السلام خطاب به محمد بن ابی بکر افزود: مدیران نظام اسلامی باید روزانه بخشی از توصیه‌های مولا علی علیه السلام را به عنوان الگوی مدیریتی خویش مرور کرده و روند ایفای وظایف محوله‌ خود را بر محور تحقق عدالت اجتماعی و مقابله با تبعیض و فساد استوار سازند.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیز در این دیدار گزارشی از عمده‌ترین برنامه‌های وزارتخانه متبوع خویش در قالب تلاش برای ارتقاء معیشت جامعه کارگری، خدمات بیمه ایی و تامین اجتماعی و تلاش برای تحقق بیمه بازنشستگی خانوار‌های روستایی ارائه داد.

او گفت: از جمله طرح‌های مبارزه با فساد و پیشگیری از انحراف در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طراحی و اجرای سامانه‌ها و سیستم‌های شفافیت زاست تا روند عملکرد مدیران و ارائه خدمات و تسهیلات در مجموعه‌ این وزارتخانه از طریق این سامانه‌ها در اختیار همگان قرار گیرد و زمینه بروز فساد در آن سلب شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از فعالیت ۸۵ هزار واحد صنعتی بزرگ و ۴۸۰ هزار واحد تولیدی کوچک، در سراسر کشور خبر داد و افزود: دنیای استکبار با طراحی تحریم‌های اقتصادی و بانکی، تمام تلاش خود را برای ایجاد اخلال در روند تولید کشور به کار گرفته است، اما تلاش دولت در بستر تعامل سازنده با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و جلب حمایت‌های مردمی توانسته این ترفند خصمانه‌ی دشمنان را کم اثر سازد.

محمد شریعتمداری همچنین تلاش برای شکوفایی هر چه بیشتر بخش‌های تعاونی را زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی و اصل ۴۴ قانون اساسی دانست و گفت: وزارت تعاون در راستای منویات رهبر معظم انقلاب تلاش می‌کند سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد کشور را تحقق کند.

ارسلان زارع استاندار گیلان نیز به نقش موثر ادارات و سازمان‌های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کارگروه اشتغال استان اشاره و تصریح کرد: با تلاش‌ها و تعاملات سازنده ایی که در این کارگروه شکل گرفته است تاکنون ۳ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال به چرخه تولید بازگشت.

 

انتهای پیام / ق 

 

فعالیت ۸۵ هزار واحد صنعتی بزرگ و ۴۸۰ هزار واحد تولیدی کوچک در سراسر کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر