کد خبر: ۷۱۳۹۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
کد خبر : ۷۱۳۹۷۵۸
القسوم در سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی:

عضو جمعیت علمای مسلمین الجزایر گفت: ایمان و حمایت به مسئله فلسطین، ملاک دیانت و پایبندی ما به اسلام است.

حمایت از فلسطین ملاکی برای پایبندی به اسلام استبه گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ عبدالرزاق القسوم عضو جمعیت علمای مسلمین الجزایر در سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی که از صبح امروز در سالن اجلاس سران در برگزاری است، گفت: من از کشور الجزایر سرزمین علما و شهدا حامل پیام برادری و وفاداری هستم و مفتخرم که در این ایام فرخنده در اینجا هستم.

او افزود: پیامبر (ص) نخستین معلم ماست، ایشان نمونه و الگوی وحدت اسلامی هستند، چه زیباست که در سالروز میلاد ایشان هفته وحدت را برگزار کنیم.

عضو جمعیت علمای مسلمین الجزایر گفت: همبستگی و وحدت هدف همه ماست، امیدواریم نخبگانی که در اینجا جمع شدند دستاورد‌های خوبی داشته باشند.

او همچنین در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: اسلام دین اعتدال و میانه روی است، ما باید از این اجلاس الهام بگیریم و از رهنمود‌های پیامبر اکرم (ص)  استفاده کنیم.

القسوم ادامه داد: مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام است، معیار پایبندی به جهان همان مسئله فلسطین است؛  ما چالش‌های بسیاری در راه وحدت داریم و ایمان و حمایت ما به مسئله فلسطین ملاک دیانت ما به اسلام است.

او افزود: مسئله فلسطین تنها مسئله دولت‌ها نیست، بلکه مسئله ملت‌ها هم است. همه ملت‌های اسلامی باید به مردم فلسطین کمک کنند و با همبستگی و با آنها همفکری داشته باشند.

القسوم تصریح کرد: از همین تریبون به مردم مردم فلسطین اعلام می‌کنم که دست ما برای کمک به شما همواره دراز است و ان‌شاءالله این روند ادامه داشته باشد.

عضو جمعیت علمای مسلمین الجزایر ادامه داد: وحدت اسلامی هیچ وقت محقق نمی‌شود مگر در پرتو علم صحیح. یعنی از هر علمی بهره‌ای داشته باشیم، چراکه امت جاهل نمی‌تواند وحدت آفرین باشد.

او گفت: امیدواریم بتوانیم دو هدف امت اسلامی یعنی وحدت اسلامی و یاری رساندن به فلسطین هرچه کمک کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر