کد خبر: ۷۱۳۹۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
کد خبر : ۷۱۳۹۷۸۱
الکعبی در سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی:

دبیرکل دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء گفت: در چند هفته گذشته شاهد تظاهرات مصالمت‌امیز مردم عراق و خواست مقابله با فساد حاصل از حضور امریکا در این کشور هستیم.

خواست ملت عراق مقابله با فساد حاصل از حضور آمریکاستبه گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران در سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران آغازگر بیداری و آگاهی میان مسلمانان بود و پیام آگاهی، حمایت از مردم مظلوم جهان و مقابله با جو خفقان امریکا است.

 دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء ادامه داد: ما در چند سال گذشته شاهد بودیم که در برخی شهرهای عراق گروه‌های تروریستی حرکت می‌کردند و همه دیدند که چگونه با ایران تمامی این توطئه‌ها خنثی شد.

او با بیان اینکه دشمنان اسلام و در راس آنها رژیم صهیونیستی نمی‌خواهند کشورهای اسلامی به راحتی برسند، تصریح کرد: آنها در این زمینه توطئه‌های فراوانی را طراحی کردند و قصد خدشه‌دار کردن اقتدار ملت عراق را داشتند.

الکعبی با اشاره به تظاهرات اخیر عراق نیز بیان کرد: در چند هفته گذشته، شاهد تظاهرات مصالمت‌امیز مردم عراق و خواست مقابله با فساد حاصل از حضور آمریکا در این کشور هستیم، مردم عراق نمی‌خواهند کشورهایی مانند عربستان سعودی و امارات از تظاهرات به حق آنها سواستفاده کنند.

 دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء افزود: دشمنان همواره به دنبال چپاول منابع ملت‌های اسلامی بودند و به همین خاطر در حوادثی چون تظاهرات به حق مردم عراق قصد نفوذ و تحریک ملت را دارند در حالی که مردم عراق از دولت قانونی خود دفاع کردند.

او عنوان کرد: مردم عراق با قیام علیه اشغال‌گران امریکا نشان دادند می‌شود به نظام‌های مزدور منطقه سیلی زد و بدون تکیه بر دشمنان استقلال داشت.

الکعبی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در سال‌های گذشته جنایت زیادی را در عراق انجام دادند، گفت: دشمنان با استفاده‌ از نهادهای معلوم‌الحال قصد نفوذ در مدارس و دانشگاه‌های عراق را داشتند اما موفق نشدند.

 دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء بیان کرد: امروز اگر عده‌ای سخن از اعتراض عمومی می‌کند قصد دارند حقوق به حق ملت را زیر پا بگذارند و می‌خواهند تفرقه را بین ملت پخش کنند.

او ادامه داد: امروز شبکه‌های مجازی به دلیل تسلط امریکا و استکبار جهانی به فضایی آلوده تبدیل شده است و قصد انحراف خواسته‌های به حق ملت را دارند.

الکعبی در پخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: آنها می‌خواهند با تحریک ملت اعتراضات درست را منحرف کنند، امروز همه باید این را بدانند و به مقابله با شرایط فعلی و تحرکات دشمن بپردازند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر