کد خبر: ۷۱۳۹۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
کد خبر : ۷۱۳۹۹۱۷
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

سرهنگ دولت خواه از دستگیری اعضای باندی خبر داد که با عنوان دروغین فروشنده برنج در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

*کلاهبرداری در دیوار اینبار با کمک فروشندگان برنجبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ دولت خواه رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت گفت: دوم آبان ماه سال جاری مرد جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه ۱۸ تهران شکایتی را با موضوع کلاهبرداری مطرح می‌کند. پرونده جهت رسیدگی تخصصی حسب دستور بازپرس شعبه نهم به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: شاکی با مراجعه به پایگاه پنجم، به کارآگاهان تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری گفت: من شغلم برنج فروشی هست و برای فروش اقدام به نشر آگهی در سایت دیوار کردم که شخصی با من تماس گرفت و خود را " سامان ۳۲ ساله " معرفی کرد و اظهار داشت: برای کارخانه اش واقع در جاده مخصوص نیاز به ۳ تن برنج دارد که من هم به قصد معامله یک مقدار برنج برای نمونه به نشانی اعلامی فرستادم و مورد تایید وی قرار گرفت.

فردای آن روز سه تن برنج با یک دستگاه نیسانی که خریدار فرستاده بود بار زده و به محل بردم که پس از تخلیه برنج‌ها سامان یک فقره چک مدت دار (یکماهه) به مبلغ ۳۵ میلیون تومان به من داد و من هم در موعد چک، برای وصول به بانک مراجعه کردم و متصدی بانک اعلام کرد "چک مسروقه هست" سریعاً با سامان تماس گرفتم، ولی تلفن همراه خاموش بود، به محل مراجعه کردم که دیدم هیچکس نیست و محل تخلیه شده است.

رئیس پایگاه پنجم افزود: کارآگاهان به دنبال اظهارات مالباخته راهی محل وقوع جرم شدند که در تحقیقات میدانی متوجه شدند مالک کارخانه شخص دیگری است که وی اظهار داشت ملک را به مدت دوماه به فردی بنام "حشمت ۵۲ ساله" اجاره داده است.

در ادامه کارآگاهان متوجه دوربین‌های مداربسته کارخانه شدند که با بررسی تصاویر شماره پلاک خودروی نیسانی که با استفاده از آن اقدام به حمل برنج‌ها کرده بودند بدست آمد.

با انجام اقدامات پلیسی مالک خودروی نیسان بنام سهراب ۲۵ ساله در محدوده جنوب تهران طی یک عملیات پلیسی در تاریخ ۱۵ آبان ماه شناسایی و دستگیر شد که در تحقیقات اولیه اظهار داشت برنج‌ها را پس از انتقال به کارخانه حسب دستور فردی بنام رحمان ۳۵ ساله برنج‌ها را به مخفیگاهی واقع در محلاتی منتقل کرده است.


بیشتر بخوانید: کلاهبرداری از فروشندگان کالا در فضای مجازی/ ارسال برگه واریزی به حساب برای مالباختگان


با بدست آمدن این اطلاعات دستگیری افراد و کشف اموال در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که با هماهنگی بازپرس پرونده کارآگاهان طی یک عملیات پلیسی در مورخه ۱۶ آبان ماه سرکرده باند به نام رحمان و حشمت دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی یک تن برنج کشف و به پایگاه منتقل نمودند.
در تحقیقات بعمل آمده از متهمان همگی صراحتاً به بزه انتسابی خود معترف شده و اظهار داشتند: با اجاره کردن ملک مورد نظر بعنوان "کارخانه "، از طریق سایت دیوار سوژه‌هایی که اقدام به نشر آگهی فروش برنج و حبوبات می‌کردند را انتخاب و با کشاندن آن‌ها به کارخانه ساختگی و جلب اعتماد آنان، اقدام به معامله می‌کردیم و در قبال برنج دریافتی یک فقره چک مسروقه مدت دار را به فروشنده تحویل می‌دادیم و بلافاصله اجناس را به مخفیگاه دیگر منتقل می‌کردیم و سپس با ۵۰ درصد زیر قیمت بازار به افراد ناشناس می‌فروخیتم و پول حاصله را صرف زندگی و خوشگذرانی می‌کردیم.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضای این باند کلاهبرداری و اعتراف صریح به جرم خود، تاکنون ۱۲ نفر مالباخته شناسایی و ارزش اموال کلاهبرداری شده بیش از ۳ میلیارد تومان برآورد می‌گردد. متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران، جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی می‌باشند.

انتهای پیام/

دستگیری فروشندگان قلابی برنج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر