کد خبر: ۷۱۴۰۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
کد خبر : ۷۱۴۰۱۵۵
یک کارشناس اقتصادی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رهبر سهمیه بنزین را حرکتی در جهت کنترل مصرف منابع ملی و صرفه جویی تلقی کرد.

سهمیه بندی بنزین حرکتی به سمت مدیریبت مصرف استمحمود رهبری کارشناس مسایل اقتصادی در حوزه انرژی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: هدف از سهمیه‌بندی اجرای بخشی از تبصره‌ی ۱۳ بودجه و مدیریت مصرف سوخت از سوی همگان است که زمستان سال گذشته شروع آن بود.

وی ادامه داد: سهمیه بندی بنزین و استفاده از کارت سوخت در کشور مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ همچنین در کشور‌های دیگر جهان هم سیاست‌های یارانه‌ای وجود دارد و برخلاف نظر اکثر کارشناسان سهمیه بندی بنزین در کشور ما نمی‌تواند موجب تورم شود.

رهبری بیان کرد: شدت مصرف انرژی در ایران بیش از میانگین جهانی است و دولت برای کنترل مصرف باید قیمت‌ها را اصلاح کند به گونه‌ای که به سود کاهش شکاف طبقاتی در جامعه باشد؛ همچنین باید توجه کنیم که تنها در ایران است که بنزین ارزان عرضه می‌شود و همین موضوع باعث شده است تا مصرف بهینه فراموش شود.

وی گفت: به نظر عده‌ای افزایش قیمت بنزین در شرایط فعلی منجر به تورم و افزایش فاصله طبقاتی می‌شود، از این جهت استفاده از روش افزایش تصاعدی قیمت و یا سهمیه‌بندی می‌تواند کارساز باشد؛ از این رو می توان نتیجه گرفت که این روش‌ها در گذشته هم مورد برسی قرار گرفته  و منجر به افزایش درآمد دولت شده است.

این کارشناس اقتصادی در پایان تصریح کرد: سهمیه‌بندی زمانی می تواند موثر باشد و باعث کاهش مصرف در سراسر کشور شود

سهمیه بندی بنزین منجر به ایجاد تورم نمی شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
داشتیم زندگی مان را میکردیم که دوباره و با بهت و حیرت شاهد افزایش قیمت سیصد درصدی بنزین در یک شب شدیم...
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
واقعا متاسفم واسه این کارشناس. معلومه از قشر بی درد جامعه هستش. شاید هم از جایی پول گرفته که این اراجیف رو اینجا بگه. به قول معروف از قدیم گفتن که سواره از حال پیاده خبر نداره. یک روز باید جواب این حرف هات رو بدی جناب کارشناس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
چند بار باید یک راه را اشتباه رفت؟مدیریت مصرف یا کسب درامد؟حالا چند ماهی هم یارانه دادید اخرش در امد کلان ان برای چه کسانی است؟یادتان باشد بتازگی هم میدان بزرگ نفتی کشف کرده اید.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
از آقای محمود رهبری کارشناس مسایل اقتصادی باید پرسید حقوق حقوق بگیران هم جهانی هست یا میشود؟؟ فقط هزینه جهانی؟؟ درآمد داخلی؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
از اسفند ۹۷ تا الان هنوز کارت سوخت ماشینم صادر نششده مرداد ۹۸ هم اقدام کردم گفتن در حال صدوره الان آبانم در حال تموم شدنه ولی دریغ از کارت سوخت.اونوقت دولت میاد بدون هیچ برنانه ریزی برای امقال ما سهمیه بندی رو اجرا میکنه؟درآمد من ماهی چقدره که بنزین آزاد بزنم؟!!
بهرام میرزایی
|
Germany
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
بنزین ارزان تر از کشورهای دیگه است چرا اینو نمیگه که پایین ترین حقوق دریافتی دنیا رو تو ایران داریم . متاسفم
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر