کد خبر: ۷۱۴۰۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
کد خبر : ۷۱۴۰۴۲۸
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد؛

کوهی گفت: جایگاه رشته گوش در ایران قابل مقایسه با کشور‌های پیشرفته دنیا است.

افزایش شیوع بیماری‌های التهابی گوش در کشوربه گزارش  حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علی کوهی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه برگزاری دومین کنگره «اتولوژی، نورواوتولوژی و قاعده جمجمه» اظهار کرد: در سال‌های اخیر رشته گوش و قاعده جمجمه در کشور به لحاظ علم پایه و تکنیک‌های جراحی، گسترش یادی پیدا کرده است.

دبیر علمی کنگره با اشاره به شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در کشور، گفت: خوشبختانه به لحاظ ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران، در شرایط خوبی هستیم.

کوهی تاکید کرد: جایگاه رشته گوش در ایران قابل مقایسه با کشور‌های پیشرفته دنیا است.

او در ارتباط با میزان شیوع بیماری‌های التهابی گوش در کشور، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در جوامع غربی ۳ درصد است که این میزان در کشور ما حداقل دو برابر و حدود ۶ تا ۷ درصد است.

کوهی با اشاره به وجود نیروی فوق تخصص رشته گوش در ایران، افزود: در حال حاضر تمامی راهکار‌های تشخیصی و درمانی بیماری‌های گوش در کشور انجام می‌شود.
پاسخ به سوالات پزشکی را اینجا بخوانید
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با راهکار‌های درمان بیماری‌های گوش، گفت: درمان این بیماری ها، ترکیبی از درمان‌های دارویی و جراحی است. به طوری که در فاز اول چنانچه بیمار دچار عفونت‌های مکرر شود، از درمان‌های دارویی استفاده می‌شود و عوارضی همچون پارگی پرده گوش، از جراحی استفاده می‌کنیم.

او در خصوص علل بروز بیماری‌های گوش در کشور، به مسائل بهداشتی، آب و هوا و ژنتیک، اشاره کرد و افزود: در سه چهار دهه قبل ارائه خدمات بهداشتی برای کودکان چندان مناسب و مثل شرایط امروز کشور نبود و در نتیجه بزرگسالانی که با بیماری‌های التهابی گوش مواجه هستند، همان کودکان آن سال‌ها هستند. همچنین، سکونت در مناطق آب و هوای مرطوب و...، و مسائل ژنتیکی، در ابتلا به این بیماری‌ها نقش دارند.

کوهی در ارتباط وضعیت سنی شیوع بیماری‌های گوش، گفت: بیماری‌های التهابی و عفونی گوش، در هر طیف سنی به شکلی خودش را نشان می‌دهد.
 
انتهای پیام/
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر