کد خبر: ۷۱۴۰۶۹۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
کد خبر : ۷۱۴۰۶۹۴
اسلامی مطرح کرد؛

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از رویکرد‌های ما برای اصلاح الگوی مصرف بنزین این است که در توسعه حمل و نقل ریلی توجه کنیم.

توسعه زیرساخت‌ها بدون وابستگی به خارج امکان‌پذیر است به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه آیین کلنگ زنی قطار حومه‌ای شهر مجلسی به کلان‌ شهر اصفهان، اظهار داشت: مردم و دولت روز‌های بسیار سخت و پرتلاشی پشت سر گذاشتند و در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب این‌چنین روز‌هایی را در این ابعاد تجربه نکرده بودیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با لطف الهی و هدایت‌ها مقام معظم رهبری با وجود تحریم‌ها، چرخ کشور با روندی انقلابی حرکت خود را ادامه داد و توجه به ظرفیت‌های داخلی و استفاده نکردن از ظرفیت‌های خارجی در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ ها بدون وابستگی به خارج امکان‌پذیر است، گفت: امروز برای توسعه زیرساخت‌ ها بدون وابستگی به خارج برنامه‌های خود را پیش می‌بریم و در بخش هوایی که سخت‌ترین بخش توسعه بود توانستیم پرواز‌های منظم‌تر و بدون تأخیر داشته باشیم.


بیشتر بخوانید: پایانه ها در بخش ریلی و جاده توسعه می یابند


اسلامی ادامه داد: در اسفند سال گذشته در جلساتی با رئیس سازمان برنامه و بودجه، قرارداد بیش از هزار دستگاه قطار و لوکوموتیو قرارداد بسته شد و در سال ۹۸ خط تولید کارگاه لوکوموتیو با سفارش‌های زیاد به کار خود ادامه داده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خط تولید ریل ملی ذوب‌آهن، گفت: ریل ملی سال‌ ها در ذوب‌آهن اصفهان در بحث تحقیق و پژوهش بود، ولی در ماه گذشته اولین محموله ریل ملی تحویل شد و در مسیر‌های اصلی در دست احداث استفاده می‌شود.

او گفت: روزی تمام شرکت‌های کشتیرانی خارجی کانتینر‌های خود را از ایران بردند، ولی با همت صنعتگران داخلی خط تولید کانتینر‌های استاندارد چندمنظوره که در کشتی، قطار و کامیون جابه‌جا می‌ شود آغاز به کار کرد.

اسلامی ادامه داد: روند ساخت کانتینر‌های استاندارد داخلی زمان زیادی صرف نکرد، ولی ایمان و غیرت نسل جوان و شرکت‌های دانش‌ بنیان در کشور به اوج خود رسید و توانستند به این موفقیت دست پیدا کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما باید برای پیشرفت کشور در مصرف خود صرفه‌ جویی کنیم، افزود: سال‌ ها نام‌گذاری سال مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد بوده تا الگوی مصرف صحیح و انضباط مالی داشته باشیم.

او اظهار کرد: اگر مصرف بی‌رویه ادامه پیدا کند باید برای ساخت پالایشگاه‌های جدید هزینه‌های سنگین پرداخت شود.

اسلامی با اشاره به گران شدن قیمت و سهمیه‌بندی بنزین در شب گذشته، عنوان کرد: یکی از رویکرد‌های ما برای اصلاح الگوی مصرف بنزین و مقابله با آلودگی هوا این است که در توسعه حمل و نقل ریلی توجه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ایجاد شرکت قطار‌های حومه‌ای در کشور، گفت: کار‌های ایجاد شرکت قطار حومه‌ای انجام شده و به تائید شورای نگهبان رسیده و تا پایان سال این شرکت کار خود را در زمینه قطار‌های شهری شروع خواهد کرد.

او در پایان با اشاره به توسعه جاده‌های موجود در کشور و ساخت جاده‌های جدید، گفت: در کشور به میزانی که آزادراه و بزرگراه وجود دارد به همان میزان جاده در حال ساخت است؛ در شرایطی که بودجه کشور محدود است توسعه این جاده‌ها به صورت منظم در حال انجام است.

انتهای پیام/م

شرکت قطارهای حومه‌ای تا پایان سال آغاز به کار می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر