کد خبر: ۷۱۴۱۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کد خبر : ۷۱۴۱۳۰۲

هیچکس حرفی نمی‌زند اما چهره اشک‌آلود بچه‌ها و مربی، خبر از اتفاقی تلخ می‌دهد؛ محمد امین ۱۲ ساله روی زمین سالن ورزشی کنار دروازه سقوط‌ کرده فوتسال، آرام خوابیده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، آن روز دوشنبه بود؛ ۲۲ مهر ۱۳۹۸؛ صبح یک روز مهر مانند همه صبح‌های مهر ماه؛ با این تفاوت که ایام اربعین بود و فضای شهر هم رنگ و بوی اربعین به خود گرفته بود. 

محمدامین مثل هر روز صبح آماده رفتن به مدرسه می‌شود و مادر بدرقه‌اش می‌کند به امید آنکه ساعاتی بعد دوباره او را ببیند؛ موقع خداحافظی، نگاهش در نگاه مادر گره می‌خورد و لبخند بر لب به سوی مدرسه می‌رود.

انگار امروز متفاوت از روزهای دیگر برای مادر است؛ نگاه و لبخند فرزند در قاب ذهنش نقش می‌بندد و حس خوشایند خوشبختی وجودش را در بر می‌گیرد و مشغول کارهای روزانه می‌شود.

آخرین نفس‌های محمدامین ۱۲ ساله در زنگ ورزش

عقربه‌های ساعت که ظهر را نشان می‌دهد کم‌کم دلشوره به سراغش می‌آید؛ نمی‌داند چرا؟ با خود می‌اندیشد که امروز حس عجیبی داشته! نکند برای محمدحسین اتفاقی افتاده باشد؟ 

ناگهان دل نگران می‌شود و به سمت تلفن می‌رود تا سراغی از فرزند بزرگ‌تر بگیرد؛ محمدحسین همچون بسیاری از عاشقان سیدالشهدا(ع) عازم زیارت اربعین با پای پیاده است؛ در دل می‌گوید «خدایا فرزندم را به خودت سپردم»؛ صدای فرزند را که می‌شنود، قدری آرام می‌شود، سفارش‌های مادرانه می‌کند و گوشی قطع می‌شود.

باید آرام می‌گرفت اما قرار نداشت؛ اضطراب عجیبی به جانش افتاده و نمی‌داند چرا آرام نمی‌شود؛ زمان به کندی می‌گذرد... با صدای زنگ تلفن نفس در سینه‌اش حبس می‌شود....

* پایان دلشوره مادر

هنوز نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده است؛ پدر، مادر و محمدعلی برادر ۲۰ ساله محمدامین خود را به سالن ورزشی رسانده‌اند؛ اورژانس هم رسیده است. هیچکس حرفی نمی‌زند اما چهره اشک‌آلود بچه‌ها و مربی، خبر از اتفاقی تلخ می‌دهد.


داغ ترین اخبار حوادث امروز:

شگرد زن شیشه‌ای برای فریب مردان پولدار/ بعد کشیدن مواد نیاز به خوشگذرانی با خودرو‌های لوکس داشتم!

تزریق ژل و بوتاکس برای تغییر چهره سارق‌

انتقام خونین مرد اسیدپاش از همسر سابق

کلاهبرداری با سوءاستفاده از عشق مردم به زیارت امام حسین

سارقان پول‌های بانک را در باغچه دفن کرده بودند

شکایت به اتهام آزار و اذیت پس از ۱۸ سال!

اسیدپاش باغ فیض روانی نیست

ماجرای مرد نقابدار و اجیرشدگان یک زن!


در این ۲۰ دقیقه تا رسیدن به سالن ورزشی خود را برای مشاهده یک حادثه آماده کرده بودند اما هیچوقت فکر نمی‌کردند عمق این حادثه، از دست رفتن عزیرشان باشد و خدا می‌داند در آن یک‌ساعتی که پدر و مادر و برادر بر بالین پیکر عزیزشان سپری کردند بر دل و جان آنها چه گذشت!!

آری، محمد امین ۱۲ ساله روی زمین سالن ورزشی کنار دروازه سقوط‌کرده فوتسال، آرام خوابیده است؛ روح او در همان لحظه اول برخورد دروازه به سر او و زمین سالن، آسمانی شده بود و کادر اورژانس نیز این موضوع را تأیید می‌کرد.

* روایت زنگ ورزش مرگبار

امسال محمدامین در پایه هفتم و در یک مدرسه غیردولتی در شهر قم تحصیل می‌کرد؛ این مدرسه در سال جاری تعداد شعبه‌های خود را به عدد 10 رسانده است. پدر و مادر برای ثبت‌نام محمدامین به شعبه مرکزی رفته بودند اما مدرسه آنها را به شعبه کوچکتر در نزدیکی منزل راهنمایی کرد.

در هفته اول مهر امسال، مدیر این شعبه که سه ماه است مسؤولیت راه اندازی آن را برعهده گرفته است به دلایل نامعلوم از کار کنار گذارده می‌شود و فردی که سابقاً آموزگار این مدرسه بوده، مسؤولیت این شعبه را در دهم مهر برعهده می‌گیرد.  

به گفته آقای سبحانی‌نیا پدر محمدامین، این مدرسه یک ساختمان مسکونی قدیمی است که حیاط کوچکی دارد به همین دلیل زنگ ورزش بچه‌ها در سالن ورزشی خارج از مدرسه برگزار می‌شود؛ یک سالن ورزشی که مدرسه برای سال تحصیلی 99-98 قرارداد همکاری با آن ندارد.

دانش‌آموزان با مینی‌بوس دو روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه‌ و چهارشنبه،‌‌ زنگ ورزش را در سالن‌ ورزشی به همراه معلم ورزش می‌گذرانند.

متأسفانه در آن روز معلم ورزش در مرخصی به سر می‌برد و مربی تربیتی، 10 نفر از دانش‌آموزان را به ورزشگاه می‌برد. دانش‌آموزان به همراه مربی تربیتی خود در حال بازی فوتبال هستند و محمدامین به عنوان دروازه‌بان درون دروازه است که ناگهان به دلیلی نامعلوم دروازه چند صد کیلویی فوتسال که ناایمن و متزلزل بود بر زمین و روی سر دانش‌آموز 12 ساله  سقوط کرد و....

* پیاده‌روی ناتمام؛ بازگشت به ایران از ۳۰ کیلومتر مانده به کربلا

محمدحسین برادر ۲۳ ساله محمدامین در مسیر پیاده‌روی کربلا بود که خبر فوت یکی از عزیزانش را شنید؛ درست ۳۰ کیلومتر به کربلا مانده.

آرام و قرار نداشت؟ چه کسی فوت کرده است که او به نگفته‌اند؟ زیارت او همانجا پایان یافت و مضطرب و غمگین به ایران بازگشت.

باورش بسیار سخت است؛ محمدامین دیگر نیست؛ در حالی که وجودش پر از غم و اندوه بود خودش را به خاکسپاری پیکر بی‌روح برادر کوچکش رساند.

* دلیل حادثه

بررسی‌های کارشناسی حاکی است دروازه فوتسال، ناایمن و غیراستاندارد بوده و عامل اصلی درگذشت دانش‌آموز ۱۲ ساله است.

مدیر و کادر مدرسه فقط تا روز هفتم درگذشت محمدامین به خانه‌شان رفت و آمد می‌کردند. در این میان چند تن از مسؤولان تربیت‌بدنی قم نیز برای عرض تسلیت به خانه آنها می‌آیند. در همین مراجعات، مدیر هیأت فوتبال استان خطاب به پدر محمدامین ، سخنی می‌گوید که اکنون بعد از گذشت بیش از یک ماه از فوت فرزندش، تلخی این سخن هماره ذهنش را می‌گزد؛ «از این دست اتفاقات ممکن است بیفتد، پس راضی به رضای خداوند باشید».

آقای سبحانی‌نیا می‌گوید: به تقدیر الهی اعتقاد دارم و راضی‌ام اما مسؤولان نباید اهمال و کم‌کاری‌شان را با تقدیر و قسمت توجیه کنند.

وی ادامه می‌دهد: فرزند برای ‌پدر و مادر عزیز است و نباید با چنین عباراتی، دل پدری سوگوار را به درد آورد.

آقای سبحانی‌نیا اضافه می‌کند: کاش به جای تسلای خاطر اینچنینی، مدارس آموزش پرورش و سالن‌های ورزشی را استاندارد و ایمن می‌کردند و نسبت به حفظ جان انسان‌های بی‌گناه اهتمام بیشتری داشتند و این گونه موارد تلخ را عادی قلمداد نمی‌کردند.

وی مدعی است که از زمان درگذشت محمدامین تا کنون، هیچ یک از  مسؤولان آموزش و پرورش استان قم حتی برای عرض تسلیت تماس نگرفته و پیامی هم نفرستادند. 

* مصوبه مجلس و مدارس آزاد از نظارت

۲۱ مهر بود یعنی یک روز قبل از حادثه فوت محمدامین؛ نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح تنظیم مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، مصوبه کاهش تنوع مدارس را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه، مدارس از مهر سال ۹۹ به دو مدل دولتی و غیردولتی اداره می‌شوند.

نمایندگان مجلس پاسخ دهند آیا با دو مدل شدن مدارس به دولتی و غیردولتی، نظارت‌ها بر ایمن بودن مدارس افزایش خواهد یافت و آیا مدیران این وزارتخانه و سازمان‌های تابعه اش نسبت به دانش آموزان مدارس غیردولتی دلسوزی بیشتری نشان خواهند داد؟! 

اینک یک ماه از پرکشیدن محمدامین می‌گذرد؛ محمدحسین و محمدعلی غمگینند، مادر هنوز رفتن فرزند را باور ندارد و پدر غم از دست دادن کوچکترین عضو خانواده را به سختی تحمل می‌کند تا خانواده‌اش را حفظ کند اما اگر روند نظارت صحیح بر مدارس غیردولتی و اماکن ورزشی در کشور رعایت می‌شد، اینک محمد امین در کنار خانواده‌اش بود.

در حالی که در سال‌های اخیر در گوشه و کنار کشور موارد مشابهی با این حادثه دلخراش رخ داده است، آیا می‌شود کاری کرد که خانواده ها دیگر سوگوار از دست دادن عزیرشان نباشند؟! در کنار خیلی دیگر از شرایط،  عزم و همت مسؤولان و نمایندگان دلسوز این ملت لازم است تا  چنین اتفاقات تلخی دیگر رخ ندهد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
واقعا سخته تسلیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
روحش شاد....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
عزیزم خدا رحمتش کنه.خدا به خانوادت صبر کثیر و جمیل عنایت فرماید.
حسینی ازنکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
باسلام وعرض تسلیت به خانواده محترم شادروان محمدامین، ازخداوند برای شما صبر آرزومندم.
پدر ومادر گرامی محمدامین،مصیبت ازدست دادن فرزند برای والدین سخت وجانکاه و دورازتصوردیگران است، ونیز بی مبالاتی وبی احتیاطی مسئولین نیز خیلی رفتار غیر قابل چشم پوشی میباشد. اما خداوند هم پاداش صبوری شماراخواهد داد هم سزای خطای مسئولان را.خداوند همواره نگهدار شما باشد وروح فرزند ازدست رفته تان نیز شاد باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
به نظر من مسئول اصلی این اتفاق مسئولان تربیت بدنی هستند که به سالن ها به راحتی مجوز می دهند. اکثر سالن هایی که من در آن بازی کردم غیر استاندارد هستند. مواردی مثل فاصله کم خط طولی زمین با سکوها یا نرده های کناری زمین ، عدم پوشش تیر های دروازه با پوششی نرم، محکم نبودن تیر ها در زمین ،نبود وسایل تهویه و سرمایش و گرمایش و ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
تسلیت به خانواده محترم واقعا غم بزرگیه خداوند متعال به شما صبر دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خداوند صبر دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
این بچه می تونست یک امید برای آینده مردم این مملکت باشه و حالا فقط تأسف و تأثر شد برای همه مون . متاسفم برای همه مون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
هیچ داغی سخت تر از داغ فرزند نیست
تسلیت به خانواده ی ایشان
چقدر هم ناز بود
خیییلی ناراحت شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خداوند صبرتون بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خداوندسبحان به این پدر ومادر داغدار صبر عنایت نماید وجایگاه آن عزیز سفر کرده بهشت برین باشد خیلی سخته هیچ چیزی نمیتونه داغ دل این خانواده رو اروم کنه مگه خداوند خودش بهشون آرامش بده وامیدواریم هیچ وقت برای هیچ خانواده‌ای این مصیبتها پیش نیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
دیرک یاتیرک دروازه سالنهابایدبه زمین محکم بشند.چون درصورت متحرک بودن این حوادث اجتناب ناپذیرند..
مادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خداصبرشون بده داغ از اسمش معلومه ادمو اتیش میزنه خدااون دوتا پسرشونو ببخشه بهشون تسلیت
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام.تسلیت به خانواده محمد امین عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
با خاطيان بايد برخورد شود ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خداوند متعال به پدر و مادرش صبر عنایت فرماید و روح جوان نشان را با سید سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مشهور بگرداند
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تسلیت به خانواده آن نوجوان معصوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
روحش شاد خدا به والدینش صبر بده جه مسولان بیخیالی تو کشور مون پره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
مدیر هیأت فوتبال استان چرا برای فرزندان شما همچین اتفاقاتی نمی افته؟ اگه بیافته راضی هستی به رضای خدا. یک خانواده داغ دارن اینجوری نمک رو زخمشون نپاش که دنیا دار مکافاته
فرج
|
Russian Federation
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
باسلام باشنیدن دوباره این خبر از تلویزیون دوباره اندوهگین شدم خداصبر بده به شما وخانواده استاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خدا به خانواده اش مخصوصا مادرش صبر بده، غم از دست دادن فرزند فراموش شدنی نیست
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
این پسر ناز و معصوم که آمرزیده است و خداوند به خانواده اش بخصوص مادر خانواده صبر خیلی زیادی عنایت کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تسلیت خدمت خانواده محترم محمد امین عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خداوند متعال به خانواده این پسر معصوم صبر بده
واقعا جای تاسف داره برای مسولین......
دل من خیییلی بدرد اومد واقعا درد بزرگی
حقگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
من از جزئیات این حادثه خبر ندارم ولی دانش آموزان از دیوار راست هم بالا میرن از تیرک دروازه بالا میرن و .... معلمم که حق تنبیه نداره پس این اتفاقات ممکنه هر روز بیفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
طبع بچه فعال بودن اگه بچه فعال نباشه بیمار است
دوست عزیز کم کاری آموزش و پرورش و تربیت بدنی را به گردن خانواده ها نیاندازیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
این اتفاق واس خودت هم بیفته همینجوری لفظ به قلم صحبت میکنی.،انسان روشنفکر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
لطفا حادثه رو توجیه کارشناسی نکن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اون خانواده باگذشت زمان بااین غم کنارمیان.ولی هیچوقت حرف اون مدیرو فراموش نمیکن..تونظرندی بهتره......خداصبرتون بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اگر اين اتفاق براي عزيز خودت هم مي افتاد همين حرف رو مي گفتي ؟! فاميليتو عوض كن اصلا آدم حق گويي نيستي.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
معلم اگر معلم باشه نیازی به تنبیه نداره با حرفش همه چیو درست میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
وقتی زمین فوتبال یا فوتسال ساخته میشه باید استاندرادهای لازم هم در آن رعایت بشه کسانی که مجوزهای لازم را دادند ودر کل باید تک تک کسانی را که در این قضیه مسئول و مقصرندرا اعدام کرد تا درس عبرت برای دیگران شوند اونوقت دیگه چنین مشکلاتی پیش نخواهد آمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
چقدر تلخ ، تلخ تلخ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خدا صبر بده به خانواده اش باید با انصاف با خاطیان برخورد کرد
سیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
در متن خبر آمده "بررسی‌های کارشناسی حاکی است دروازه فوتسال، ناایمن و غیراستاندارد بوده و عامل اصلی درگذشت دانش‌آموز ۱۲ ساله است."
من سالن ورزشی را در قم میشناسم. در همه جا دروازه های فوتسال فلزی است. و مسلما غیر استاندارد نبوده.
پاسخ ها
هلو
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
شما اگه سالن شناس بودی میدونستی که اکثر سالن های قم تیردروازه از پشت ثابت نیست و این یک ایراد مسلم است و اینکه در مصاحبه گفته میشه تیردروازه چند صد کیلیو اصلا مگه داریمممم؟؟؟!! اگه چند صد کیلو باشه که جابه جا نمیشه . تیردروازه ثابت نبوده بچه ها هم معمولا با تیرک بازی میکنن خب حادثه ساز میشه اگه مدیر آموزش و پرورش هم اونجا بود این اتفاق می افتاد چون سالن ایمن نبوده این سالن و مسئول تربیت بدنی هستش که باید پاسخگو باشند که چرا سالن های ورزشی قم هیچکدام استاندارد نیستند اگر یک سالن میشناسید که 100 درصد استاندارد هست بفرمایید تا استفاده کنیم.مسئولین ما هم که فقط میخان از بار مسئولیت شانه خالی کنن. تسلیت عرض میکنیم به این خانواده ان شاء الله که خدا به شما صبر بده
پدر محمد امین سبحانی نیا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
ضمن تشکر از همه هموطنان عزیزی که اعلام همدردی کرده و برای ما از خدای مهربان طلب صبر کرده اند عرض میکنم : ما علیرغم تلخی و غم جانکاه این واقعه ، راضی به رضای الهی هستیم و صبر میکنیم و جمله ای که شکایت به درگاه الهی باشد تا کنون برزبان نیاورده ایم الحمدلله .
از مدرسه و سالن ورزشی هم شکایت کرده ایم و در حال رسیدگی است و تا کنون رای کارشناسان ورزشی دادگستری بر این بوده که نا ایمن بودن دروازه فوتبال باعث این اتفاق شده است . دروازه فوتسال به مشاهده شخص بنده و چندین شاهد دیگر با وجود وزن حدودا 300 کیلویی اش متزلزل بود و با فشاری نسبتا کم به سمت جلو واژگون می شد. و به هیچ وجه مهار و فیکس نشده بود .
پس از این ماجرا دروازه فوتبال دیگری با رعایت استانداردها ساخته شده است و بجای دروازه پیشین قرار داده شده است .
پدرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
واقعا جای تاسف داره،
تسلیت به خانوادش.
ولی چرا شکایت نمیکنه پدرش ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تسليت ميگم خدا صبرتون بده حتماً شكايت كنين تا خون بچه تون پايمال نشه
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خدا به فرزند صبرو تحمل از دست دادن پدر و مادر رو میده ولی داغ فرزند خیلی سخته
چقدر قیافه معصومی داشت خدا به پدر و مادرش صبر و تحمل بده
ابراهيم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تسلیت واژه کوچکی هست برای این داغ بزرگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خدا به خانواده اش صبر بده واقعا به خاطر همین کوتاهی ها جوون خیلی از بچه ها توخطره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تو اين مملكت هيچكس در قبال مسوليتش پاسخگو نيست . از مديران و سران دولت گرفته تا كمترين مسوليتها . خدا به داد مظلومان برسه !!!!!!!!!!
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
بایستی با مدیر مدرسه بشدت برخورد شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
حرف که بزنی میگن بودجه نداشتیم باشکاه مناسبتر را بگیریم
بي نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
چه صورت زيبايي، خدا رحمتشون کنه...معصوميت از صورتش پيداست خدا به خانواده اش صبر بده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خدا صبروتون بده خیلی سخته ای خدا هیچ بچه ای رو بی پدر و مادر نکن و هیچ پدر و مادری داغه فرزندشونو نبینن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
ﺳﻨﮕﻴﻦ ﺗﺮﻳﻦ ﻏﻢ اﺯ ﺩﺳﺖ ﺩاﺩﻥ ﻓﺮﺯﻧﺪ. ﻫﻴﭻ ﻭﻗﺖ اﺯ ﻳﺎﺩ ﻧﻤﻲ ﺭﻭﺩ
اﻣﻴﺪﻭﺭاﻡ. ﺧﺪاﻭﻧﺪ ﺑﻪﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ اﻳﻦ ﭘﺴﺮ ﻣﻌﺼﻮﻡ ﺻﺒﺮ ﺑﺪﻫﺪ. ﺑﻪ ﻣﺴﻌﻮﻟﻴﻦ ﻣﺎﻫﻢ ﺗﺪﺑﻴﺮ و اﺣﺴﺎﺱ ﻣﺴﻌﻮﻟﻴﺖ.و ﺯﺑﺎﻥ ﻫﻤﺪﺭﺩﻱ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تسلیت
کربلایی محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خوب است از این نوع حوادث درس بگیریم
خدا به خانواده اش صبر بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خداصبرتان بده غم خیییلی بزرگی است وبه هیچ عنوان ازیاد نخواهد رفت ماهم این غم بزرگ رادوسال پیش تجربه کردیم خیییییلی سخته بازبان اسان نیست وخدا نگذره ازباعث وبانی وکسانی که با زبان وتند وبی ادبی باخانواده داغ دیده رفتار میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
صمیمانه به پدر, مادر و سایر بستگان محمد امین تسلیت می گوییم. رنج آور است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
خداوند به پدر ومادرش صبر دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
به خانواده محترم این پسر معصوم تسلیت میگم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
تسلیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
آخی خدا بیامرزدش.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر