کد خبر: ۷۱۴۱۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد خبر : ۷۱۴۱۳۴۳
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد:

حیدری در همایش حقوق نشر بر ضرورت افزایش توجه به تجارت و ارزآوری آثار فرهنگی تاکید کرد.

حق تالیف مولفان متخلف لغو می‌شود/ آسیب از دست دادن فعالان فرهنگی بیش از تعطیلی یک پالایشگاه است

به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ستاد خبری بیست‌وهفتمین هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی، لادن حیدری در همایش حقوق نشر که توسط انجمن ناشران کتاب دانشگاهی با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و موسسه‌ خانه کتاب برگزار شد با تاکید بر اینکه حفظ حق مولف یکی از مبانی توسعه است، گفت: در سال‌های متمادی به دلیل عدم حمایت کامل و کافی از خالقان آثار فرهنگی و هنری، شاهد خروج اهالی فرهنگ از کشور بودیم، این درحالی است که از دست دادن فعالان فرهنگی آسیبی بیش از تعطیلی یک پالایشگاه دارد.

وی با بیان اینکه اگر پدیدآورندگان فرهنگ و هنر نباشند، فرهنگ بوجود نمی‌آید، اظهار داشت: در راستای حمایت از حقوق مولف یکی از مواردی که در سیاست‌گذاری‌ها پیگیری می‌شود تجاری کردن آثار خلق شده است.

حیدری با اشاره به اینکه حقوق مولف در دو حوزه به صورت جدی پیگیری می‌شود، گفت: حقوق خالقان آثار به عنوان توسعه‌دهندگان فرهنگ در قالب حمایت از ماندگاری آثار در چهارچوب‌های قانونی مورد توجه است.

وی ادامه داد: در راستای افزایش رضایتمندی مولف و توجه هرچه بیشتر به اقتصاد فرهنگ و هنر در روزهایی که اقتصاد در ابعاد دیگر تحریم بوده، توجه به حقوق مولفان می‌تواند به ارزآوری منجر شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در راستای حمایت از حقوق مولفان، حق تالیف افرادی که حق مولفی را نقض کرده‌اند با جدیت بیشتری لغو خواهد شد.

وی در پایان به منظور جلوگیری از هدررفت انرژی و موازی‌کاری بر برپایی جلسات دوره‌ای هم‌اندیشی تاکید کرد.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ آبان ماه در سراسر کشور آغاز شده است و تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد. 

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر