کد خبر: ۷۱۴۱۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
کد خبر : ۷۱۴۱۵۱۱
امیر حاتمی در همایش تخصصی مقابله با تحریم‌های دفاعی؛

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: امروز ایران اسلامی به واسطه قدرت منطقه‌ای تبدیل به یک بازی‌ساز جدی شده است.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نشست تخصصی مقابله با تحریم‌های دفاعی با گرامیداشت سالروز مبارزه با استکبار جهانی و شهدای راه مبارزه با استکبار و همچنین ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت امام حسن عسگری (ع) با اشاره به خباثت‌های نظام سلطه علیه ایران اسلامی اظهار کرد: دشمن امروز حیات ما را هدف گرفته و فراتر از ضربه به ایران اسلامی درصدد حذف ما برآمده است.

وزیر دفاع با اشاره به نشست تخصصی مقابله با تحریم‌های دفاعی، اهمیت  هم افزائی در این جلسه را بسیار حائز مهم برشمرد و گفت: نظام استکبار با تمامی ارکان و هم‌پیمانان خود از طریق بکاری‌گیری عناصر نفوذی در تلاش برای دستیابی به زیر ساخت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و مخصوصا نظامی جمهوری اسلامی ایران است و بر این اساس دسترسی به  اطلاعات در عرصه جنگ‌ها و تقابل‌ها از عناصر اصلی برتری در نبرد‌ها محسوب می‌شود.

حاتمی با اشاره به بصیرت و روشنگری‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آگاه سازی مسئولین و مردم  و همچنین وحدت کلمه در خصوص ایستادگی در برابر نظام سلطه گفت: بحمدا... توطئه نظام استکباری به سرکردگی امریکا علیه ایران اسلامی در آوردگاه‌های مختلف با شکست مواجه شده است؛ اما دشمن از هیچ فرصتی برای ضربه به کیان کشور دریغ نخواهد کرد.

وزیر دفاع با اشاره به تحریم‌های نظام استکباری علیه ایران اسلامی و راه کار‌های مقابله با این تحریم‌ها اظهار داشت: این تحریم‌ها بنا به دلایل عمیق بنیادی کمرنگ نخواهد شد و تنها راه مقابله با تحریم‌های امریکا افزایش و توسعه قدرت در تمامی مولفه‌های موثر به ویژه قدرت دفاعی است.

او با بیان اینکه برخی کشور‌ها بازیگر، برخی بازی ساز و برخی پیروی کننده محض هستند بیان کرد: امروز ایران اسلامی به واسطه قدرت منطقه‌ای تبدیل به یک بازی‌ساز جدی شده است و این جز با مقاومت، اتکا به ظرفیت‌های درونی و توسعه قدرت دفاعی حاصل نشده است.

وزیر دفاع توسعه کشور را در همه ابعاد، مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها و بخش‌های اقتصادی و سیاسی بایستی با هم افزائی و تشریک مساعی کشور را به سمت تعالی همه جانبه جمهوری اسلامی پیش ببرند.

حاتمی با بیان اینکه  پیشرفت و دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های همه جانبه و تنها بهره مندی از بخشی از ظرفیت‌های دانشگاهی اتفاق افتاده است تصریح کرد: با شناسایی و از قوه به فعل در آوردن تمامی ظرفیت‌ها به ویژه سرمایه‌های انسانی متخصص و متعهد، می‌توان با جلوگیری از خام فروشی نفت کشور را به شکوفایی و بالندگی رساند.

در این مراسم سردار رضا طلائی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع هدف از این نشست را  انتقال تجارب و بررسی ظرفیت‌ها و امکانات در حوزه دفاعی کشور در مقابله با تحریم‌های دفاعی عنوان کرد و گفت: مجموعه دفاعی با کمک دستگاه‌های گوناگون مرتبط در جهت خنثی کردن فشار‌های تحریم موفقیت‌های بسیار بالایی را بدست آوردند.

او خاطر نشان کرد: با اینکه پیشینه تحریم‌های ایران در حوزه دفاعی طولانی‌تر بوده است لکن تجارب و ظرفیت باعث شده تا در حوزه دفاعی کمترین آسیب را ببینیم.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر