کد خبر: ۷۱۴۱۵۵۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
کد خبر : ۷۱۴۱۵۵۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای بهره‌مندی مددجویان تحت حمایت این نهاد از خدمات بیمه‌ای واریز شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، علیرضا حسین‌نژاد، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای پرداخت حق بیمه مددجویان تحت حمایت در هفت ماهه سالجاری به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شده است، گفت: یکی از راهکار‌های مهم کمیته امداد در توانمندسازی پایدار خانوار تحت حمایت، بیمه تأمین اجتماعی است تا مددجویان بتوانند از مزایای حق بازنشستگی و تأمین آتیه آن بهره‌مند شوند.

او با بیان اینکه حدود ۲۵۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت از بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند، افزود: واریز حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان موجب می‌شود تا آن‌ها پس از رسیدن به سن بازنشستگی، مستمری‌بگیر این سازمان شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ۱۷۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند، اعلام کرد: بیشترین خانوار تحت حمایت به علت فوت سرپرست، تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته‌اند که رسیدگی به مشکلات و تلاش برای خوداتکایی آن‌ها در اولویت برنامه‌های این نهاد قرار دارد.

حسین‌نژاد با اعلام اینکه هم‌اکنون بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: حدود ۵۳ درصد از مددجویان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که همواره با مسائل و گرفتاری‌هایی روبه‌رو هستند.

او با اشاره به اینکه پرداخت حق بیمه برای زنان سرپرست خانوار یکی از راهکار‌های مهم کمیته امداد در توانمندسازی آن‌ها است، بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های دقیق می‌توانیم گام‌های موثرتری برای تحقق رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار و همچنین فرزندان آن‌ها برداریم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ۸۰۰ نفر از مجریان طرح‌های خودکفایی نیز تحت حمایت بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، افزود: تأمین آینده مددجویان در مسیر توانمندسازی و کاهش هزینه‌های درمانی و همچنین وجود سوابق بیمه بازنشستگی از جمله مهم‌ترین مزایای بیمه تأمین اجتماعی برای خانوار تحت حمایت است.

حسین‌نژاد با بیان اینکه درصدد هستیم مددجویان بیشتری را از مزیت‌های بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند کنیم، گفت: ارائه خدمات بیمه‌ای به خانوار‌های مجری طرح اشتغال با رویکرد آینده‌نگری برای رفاه و آسایش هر چه بیشتر مددجویان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد با بهره‌گیری از بیمه‌های تأمین اجتماعی می‌کوشد تا ضمن حفظ عزت نفس و کرامت انسانی مددجویان تحت حمایت، آتیه‌ای روشن را برای آن‌ها رقم بزند، بیان کرد: افزایش همکاری‌ها با سازمان بیمه تأمین اجتماعی می‌تواند در توانمندسازی و خوداتکایی مددجویان تحت حمایت موثر واقع شود.

حسین‌نژاد با بیان اینکه نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست فقرا و مستمندان استان اردبیل برسانند، افزود: با استفاده از روش‌های نوین و الکترونیکی، علاوه بر شفاف‌سازی، کمک‌های خیران در اسرع وقت در بین فقرا و نیازمندان توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ح

پرداخت حق بیمه برای زنان سرپرست خانوار در اردبیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر