کد خبر: ۷۱۴۱۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
کد خبر : ۷۱۴۱۶۳۶

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: نام‌نویسی دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در قالب طرح تربیت حافظان از امروز به مدت یک ماه در این استان آغاز شد.

نام‌نویسی دوره تربیت مربی روخوانی قرآن کریم در سیستان و بلوچستان آغاز شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  حجت الاسلام محسن مومنی مقدم مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: آشنایی مربیان با مبانی کلی آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و فنون و مهارت‌های عمومی کلاس‌داری، تقویت توان کلاس‌داری شرکت کنندگان از طریق کارگاه عملی و آشنایی با مبانی تعلیم وتربیت اسلامی از جمله اهداف این طرح است.

او  تقید به شئونات اسلامی، داشتن سلامت جسمی و روحی، حداقل تحصیلات دیپلم یا اتمام پایه ۲حوزه، برخورداری سن از ۱۷تا ۴۰سال، تعهـد بـه آموزش صـــحت قرائت و روخوانی به ۱۵نفر از فراگیران مشـــروط به قبولی در آزمون پایانی، پرداخت بخشی از هزینه دوره، همراه نداشتن فرزند و پایبندی به مقررات دوره و تسلط بر روخوانی، روانخوانی قرآن کریم و تجوید را از جمله شرایط شرکت در این طرح عنوان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان درباره فرآیند اجرایی دوره گفت: متقاضیان در ابتدا با ارسال فایل صوتی قرائت خود از سوره طلاق به شماره ۰۹۱۵۹۶۹۱۳۴۹ در پیام رسان ایتا، علاقه‌مندی و ثبت نام خود را اعلام می‌کنند و سپس فایل‌های دریافت شده به قم ارسال شده تا داوری شوند.

او ادامه داد: پس از قبولی در این آزمون با مراجعه به اداره امور قرآنی اوقاف سیستان و بلوچستان و پرداخت شهریه کتاب آموزش قرائت را به همراه برنامه کلاسی، زمان و مکان کلاس‌ها دریافت می‌کنند.

حجت الاسلام مومنی افزود: محتوای آموزشی بخش حضوری این دوره شامل روش تدریس روخوانی و روانخوانی، آشنایی با روش آموزش قواعد روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، آشنایی با تمام رسم و ضبط قرآن کریم، تدریس عملی درس‌های روخوانی و روانخوانی توسط استاد است.

او خاطر نشان کرد: قبولی در آزمون روانخوانی، کسب نمره حداقل ۱۴ از ۲۰ است که توسط ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف صادر و ارائه می‌شود.

انتهای پیام/ع

نام‌نویسی دوره تربیت مربی روخوانی قرآن کریم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر