کد خبر: ۷۱۴۱۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
کد خبر : ۷۱۴۱۶۷۹
طی بیانیه‌ای خطاب به رئیس دستگاه قضا اعلام شد؛

۶۷۰۰ نفر از اساتید بسیجی دانشگاه آزاد در حمایت از تحولات انقلابی و رویکرد عدالتخواهانه و ضد فساد قوه‌قضائیه بیانیه صادر کردند.

اساتیدبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ۶۷۰۰ نفر از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در حمایت از تحولات انقلابی و رویکرد عدالتخواهانه و ضدفساد قوه‌قضائیه بیانیه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس این قوه صادر کردند.

متن بیانیه به این شرح است:

«با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‌ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می‌شوند.» امام خامنه ای (مدظله العالی)

آغازین روزهای دهه پنجم انقلاب پر افتخار و به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گام دوم انقلاب اسلامی؛ با تحولات امیدوار کننده دستگاه قضا همراه شد و از همان روزهای نخست؛ اقدامات انقلابی ریاست محترم دستگاه قضا امیدی مضاعف را به ارمغان آورد که همچون چهار دهه گذشته مُهر تاییدی بر اثبات کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

پیام روشن عملکرد ۸ ماهه رئیس جدید قوه‌قضائیه، آن است که زمان اصلاح و تقویت آن قوه فرا رسیده است. ایشان با دستی پُر فرصت را غنیمت شمرده و در راستای عملیاتی ساختن اهداف عالیه‌ی دستگاه قضا در راستای تحقق شعارها و آرمان‌های ملت شریف ایران در انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی گام‌های بلندی برداشته است که از مصادیق آن توجه ویژه به اصل قانون و بازگشت به موارد مهمی چون حقوق عامه؛ آغاز مبارزه با فساد از درون دستگاه، ایجاد شعبات تخصصی قضایی در حوزه‌های مختلف، ارتباط موفق کارآمد و امید بخش با عموم جامعه، مبارزه مستمر با دانه درشت‌های فساد اقتصادی و ... را می‌توان برشمرد.

بدیهی است به ثمر نشستن رویکرد انقلابی و عدالتخواهانه آیت‌الله رئیسی که بارقه‌های امید را در دل دلسوزان ایجاد کرده است مستلزم حمایت‌های همه جانبه مردم و مسئولان می‌باشد.

تجربیات دور و نزدیک تاریخ گواه است که همواره مبارزه با اژدهای هفت سر فساد؛ تشویش و مقابله صاحبان زر و زور و تزویر را به دنبال دارد. به اذعان فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی): «با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‌ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می شوند.»

مخالفان مبارزه جدی با فساد همواره تلاش‌های عدالت خواهانه را سیاسی جلوه داده و سعی بر آن دارند که با کشاندن آن به زمین سیاست، عدالت خواهان را ناچار به عقب نشینی کنند. اما غافل از این هستند که عزم دستگاه قضا برای برخورد با فساد ولو مسئولان عالی رتبه و نزدیکان آنها جدی است و امید است هوشمندی دستگاه قضا و نیز بلوغ فکری حاکم در سطح جامعه بتواند مانع از انحراف گفتمان فساد ستیز گردد.

در پایان ضمن حمایت قاطع از اقدامات قانونی و عدالت محور دستگاه قضا در دوره جدید مدیریتی در برخورد فراگیر با فساد و تحقق عدالت به‌ویژه مفسدین دانه درشت اقتصادی بدون در نظر گرفتن جناح بندی‌های مرسوم سیاسی و یا وابستگی به برخی از مسئولین، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در روند تحولی آن نهاد در مسیر رسیدن به قوه‌قضائیه تراز انقلاب اسلامی اعلام می داریم و به تمامی دست اندرکاران در سایر قوا توصیه می نماییم ضمن همکاری با قوه محترم قضائیه در این حرکت انقلابی از هرگونه حاشیه سازی و شبهه آفرینی خودداری فرمایند. بی‌شک هوشیاری ملت شریف، بزرگوار و عدالت خواه ایران اسلامی در برابر جوسازی‌ها و حاشیه پردازی‌ها هموار کننده عبور از این گذرگاه مهم خواهد بود.

۶۷۰۰ نفر از استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی

انتهای پیام/

حمایت ۶۷۰۰ نفر از اساتید بسیجی دانشگاه آزاد از رویکرد عدالتخواهانه و ضدفساد قوه‌ قضائیه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر