کد خبر: ۷۱۴۱۷۳۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
کد خبر : ۷۱۴۱۷۳۲
گروه : قم » قم
مدیر حوزه‌های علمیه عنوان کرد؛

آیت الله اعرافی گفت:اسناد موجود دراین مرکز بدون شک درفردای تاریخ جهان اثر گذار است و می‌تواند زنجیره‌ای از اطلاعات ارزشمند برای پژوهشگران به همراه بیاورد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، در این مرکز بیش از شصت هزار سند آموزشی حوزه و سه هزار فایل صوتی و تصویری و بیش از چهار هزار رونوشت از اسناد مربوط به حوزه و روحانیت و به خصوص دست نوشته علما و بیانیه و فتوا و تصاویر بزرگان حوزه و مراجع عظام تقلید گردآوری شده که مورد بهره‌برداری پژوهشگران، محققان و مورخان قرار می‌گیرد.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در آیین افتتاح این مرکز با تبیین اهمیت حفظ و نگهداری اسناد و آثار مکتوب قدیمی گفت: اسناد موجود در این مرکز و دیگر مراکز (ولو یک سند کوچک، یا یک نمره و عدد و حروف) بدون شک در امروز و فردای تاریخ جهان اثر گذار است و می‌تواند زنجیره‌ای از اطلاعات ارزشمند مفید و گرانبها را برای مورخان و پژوهشگران به همراه بیاورد.

فهرست قدیمی‌ترین اسناد و اسامی طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آثار برتر همایش کتاب سال حوزه، اسناد و تصاویر مربوط به موسس حوزه علمیه قم (آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی) و تاریخچه مدیران حوزه از جمله مهمترین قسمت‌های این مرکز به شمار می‌روند.

او تصریح کرد: اسناد و آثار به جا مانده از ادوار گذشته در این مرکز در واقع فقط برای حوزه و روحانیت نیست بلکه برای همه ملت ایران است چراکه حوزه خادم ملت و برآمده از خود ملت و یار و همراه ملت است.

آیت الله اعرافی ادامه داد: با مطالعه اسناد قدیمی حوزه و روحانیت و آشنایی بیشتر با گنجینه‌ی فاخری از دستاورد‌های حوزه می‌توان به بالندگی فکری و اندیشه‌های ناب بسیاری از بزرگان و پیشتازان حوزه همچون امام راحل رحمت الله پی برد که نقش موثری در نشر معارف اسلامی و علوم دینی داشته اند.

مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد: در مراکز جمع آوری اسناد و نمایشگاه‌ها و موزه‌ها خوب است که سبک زندگی اسلامی مورد توجه قرار گیرد و اسنادی که در این خصوص گردآوری شده بیشتر برای قشر‌های مختلف مردم ارائه شود.

انتهای پیام/ح

افتتاح مرکز اسناد حوزه و روحانیت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر