کد خبر: ۷۱۴۱۸۴۱
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
کد خبر : ۷۱۴۱۸۴۱
شهردار تهران خبر داد:

حناچی درباره آخرین وضعیت معابر پایتخت پس از بارش برف و تمهیدات مدیریت شهری برای جا به جایی شهروندان توضیحاتی داد.

فعالیت ۲۴ ساعته مترو کرج و فرودگاه امام/ عذرخواهی بدون تلاش مدیران شهری بی ارزش استبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران از آخرین شرایط معابر پایتخت بازدید کرد و در جمع خبرنگاران با اشاره به این نکته که از ساعت ۷ و نیم تا ۱۰ صبح امروز نزدیک به ۱۹ سانتیمتر بارش برف در پایتخت داشتیم گفت: نمی‌خواهم اعلام کنم که با این حجم از بارش برف بیگانه‌ایم، اما زمانی که در کنار این بارش ترافیک شکل می‌گیرد کاری نمی‌توان کرد.
شهردار تهران با اشاره به شن و نمک پاشی‌های انجام شده در معابر پایتخت گفت: ما با توجه به پیش بینی‌های روز قبل مبنی بر بارش‌ها کار نمک و شن پاشی برخی مناطق حساس را از شب گذشته انجام دادیم، اما شدت بارش برف به حدی بود که روی شن‌های ریخته شده را نیز گرفت و باید تاکید کنم که آمادگی مدیریت شهری برای بارش برف وجود داشت، اما این میزان بارش برای مدت کوتاهی غافلگیر کننده بود.
حناچی با تاکید بر این نکته که نباید مشکلات به وجود آمده شهروندان را گردن یکدیگر ببیندازیم گفت: یکی از راهکار‌های دیگر مناسب برای مدیریت ترافیک این بود که مدارس امروز در شیفت صبح تعطیل می‌شد، زیرا تعطیلی شیفت صبح مدارس تهران ۳۰ درصد از حجم ترافیک را کاهش می‌داد.

او تاکید کرد: ما در شهرداری تهران تمام امکانات و تجهیزات پیشرفته برفروبی را داریم، اما باید شهروندان بدانند که این شدت بارش برف در معابر فرعی منطقه ۱ تهران به گونه‌ای بود که ما نمی‌توانستیم در زمان کوتاه تجهیزات لجستیک به آن معابر اعزام کنیم تا برف نشسته بر زمین را پاکسازی کند.

شهردار تهران با اشاره به ۳۸۵ مخزن تعبیه شده شن در پایتخت گفت: با شروع بارش برف از صبح امروز در همان ساعت اولیه بارش‌ها ذخیره شن مخازن به پایان رسید و به دلیل ترافیک معابر امکان شارژ مجدد آن وجود نداشت.

حناچی با اشاره به گلایه برخی از مدیران شهری مناطق برای هدایت خودرو‌های سواری به خط ویژه از سوی پلیس راهور و ایجاد ترافیک بیشتر در این خطوط گفت: تمام مدیران شهری با همکاری با یکدیگر سعی در کاهش مشکلات به وجود آمده برای شهروندان را داشتند، اما باید به عنوان مثال به اتوبوسی در بزرگراه چمران اشاره کنم که در محدوده آتی ساز از مسیر خارج شد و همین امر موجب توقف نزدیک به ۲۰ دستگاه اتوبوس پشت آن اتوبوس حادثه دیده شد که همین امر موجب ترافیک خطوط بی آر تی شد.

او ادامه داد: مدیریت شهری نزدیک به ۲ هزار نفر نیرو به مناطق ۲۲ گانه پایتخت ارسال کرد و دلیل مصاحبه نکردن برخی از مدیران شهری با خبرگزاری‌ها این بود که ما پیش‌تر به آن‌ها اعلام کردیم که آن‌ها به صورت فردی مصاحبه نکنند، زیرا برخی از مصاحبه‌ها خستگی مدیران را در تن آن‌ها باقی گذاشت.

شهردار تهران با اشاره به اجرای طرح کنترل آلودگی هوا گفت: آمار‌ها و ارقام نشان می‌دهد که با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا میزان ترافیک در شریان‌های اصلی پایتخت و آلودگی آن‌ها کاهش پیدا کرده است.

حناچی در پاسخ به این سوال که با بارش برف امروز چه معابری مسدود شد گفت: خیابان‌های باهنر، شریعتی، ولیعصر، میرداماد، پل طبقاتی صدر از جمله معابری بود که با شروع بارش‌ها مسدود شد.

او با اشاره به پیش بینی بارش‌های مجدد از روز دوشنبه گفت: دو ساعت پیش در گروه شهرداران اعلام کردیم به پیش بینی هواشناسی که از روز دوشنبه بارش برف و باران در پایتخت آغاز خواهد شد.

شهردار تهران با اشاره به عذرخواهی مدیران شهری بابت مشکلات به وجود آمده گفت: اعتقاد من این است که عذرخواهی تنها خوب نیست و عذرخواهی دارای ارزش است که مدیران در کنار تلاش برای رفع مشکلات به وجود آمده بابت کسورات خدمت رسانی از مردم پوزش بطلبند.

حناچی با اشاره به فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: خط ۵ مترو (کرج صادقیه) و فرودگاه امام ۲۴ ساعته (تا صبح) مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به شهروندان و دیگر خطوط مترو نیز تا ساعت ۲۴ آماده مسافرگیری و جا به جایی شهروندان است.

او تاکید کرد: ناوگان اتوبوسرانی خطوط تندرو بی آر تی نیز به مانند گذشته به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان است.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر