کد خبر: ۷۱۴۲۳۴۱
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
کد خبر : ۷۱۴۲۳۴۱
گروه : گیلان » رشت

مدیر عامل برپایی نمایشگاه‌های کشور گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون ۱۱ نمایشگاه کتاب در کشور برپاشد و ۳۵ میلیارد تومان کتاب در این نمایشگاه‌ها به فروش رسید.

برپایی ۱۱ نمایشگاه کتاب در کشور/ فروش ۳۵ میلیارد تومان کتاب در نمایشگاه‌های کشوربه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، قادر آشنا، مدیر عامل برپایی نمایشگاه‌های کشور در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در رشت با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه امسال ۱۱ نمایشگاه کتاب در کشور برپا شد، گفت: ۳۵ میلیارد تومان کتاب در این نمایشگاه‌ها به فروش رسید.

او با بیان اینکه از هم اکنون خود را برای برپایی نمایشگاه بین المللی آماده کرده ایم، افزود: حضور صنوف مختلف در نمایشگاه‌های کتاب فرصتی مناسب برای تبادل فرهنگی است.

مدیر عامل برپایی نمایشگاه‌های کتاب کشور، با اشاره به میزان فروش کتاب در نمایشگاه ها، گفت: ۳۵ میلیارد تومان کتاب در این نمایشگاه‌ها به فروش رسیده که نشان دهنده توجه مردم ایران به کتاب و مطالعه است.

قادر آشنا، به توانمندی استان گیلان در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه کتاب اشاره کرد و افزود: می‌توانیم از این ظرفیت و همسایگی استان با کشور‌های حاشیه خزر برای میزبانی نمایشگاه‌های بین المللی کتاب استفاده کنیم.

فیروز فاضلی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: پانزدهمین نمایشگاه ملی کتاب گیلان از امروز، ۲۶ آبان به مدت ۶ روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی گیلان در کیلومتر ۵ جاده رشت – تهران دایر شد

او افزود: این نمایشگاه با حضور ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور برپا شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: در نمایشگاه ملی کتاب در رشت، تازه‌های نشر با موضوعات کتاب‌های آموزشی، کودک و نوجوان، هنر، حقوق، فرهنگی، کشاورزی، اقتصادی و مسائل عمومی در ۲۰۰ غرفه به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

فیروز فاضلی افزود: برای سهولت خرید کتاب از غرفه‌های این نمایشگاه، بن یارانه‌ای خرید کتاب به مبلغ کل ۸۰۰ میلیون تومان با حداقل ۳۰ درصد تخفیف اختصاص یافته که از طریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

او گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، قصه خوانی گیلکی، نشست نقد و بررسی کتاب با حضور نویسندگان و ناشران، شب شعر، رونمایی از چند کتاب، ایستگاه سرگرمی کودکان و نوجوانان و معرفی باشگاه‌های کتابخوانی از جمله برنامه‌های جانبی پانزدهمین نمایشگاه ملی کتاب گیلان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از ۲۶ آبان تا اول آذر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به روی علاقمندان باز است.

ارسلان زارع، استاندار گیلان هم در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب گیلان در رشت گفت: گام نهادن در عرصه دانایی مهم‌ترین راهکار برای توسعه یافتگی است.

او، برپایی نمایشگاه‌های کتاب را نماد علم و اندیشه دانست و افزود: گام نهادن در عرصه دانایی مهم‌ترین راهکار برای توسعه یافتگی جوامع است.

استاندار گیلان گفت: کتاب، علم و اندیشه مهم‌ترین رکن و محور فرهنگ و تمدن بشری و عامل توسعه یافتگی جوامع از گذشته تاکنون بوده است.

ارسلان زارع، با بیان اینکه همه دانشمندان اعتقاد دارند فرهنگ یک فرآیند مستمر است، افزود: این فرهنگ باید همانند گذشته از نسلی به نسل دیگر منتقل شود و سیر تکمیل را طی کند.

او، با اشاره به اینکه از مهم‌ترین اصول برای انتقال اندیشه‌ها کتاب است، گفت: با بررسی گذشته بشر به ویژه ایرانیان به این نتیجه می‌رسیم که توجه فراوانی به کتاب و مطالعه داشته اند.

استاندار گیلان، با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران به لحاظ زیرساختی، چاپ و انتشار کتاب از جمله کشور‌های خوب در منطقه است، افزود: گیلان نیز در این دوره ششمین سال متوالی است که این نمایشگاه را برپا می‌کند.

زارع با تاکید بر اینکه مدرسه، مراکز علمی و اماکن عمومی باید کتاب محور باشد، تصریح کرد: برای ارتقای توسعه یافتگی کشور بهترین راه گام نهادن در عرصه دانایی محوری است باید نسل جوان را با محوریت کتاب، علم و اندیشه شکل داده و به جلو ببریم.

 

انتهای پیام/م.ع

گشایش  ۱۱ نمایشگاه کتاب در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر