کد خبر: ۷۱۴۲۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
کد خبر : ۷۱۴۲۴۰۴
معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت خبر داد:

قبادی گفت: عرضه برنج در راستای کمک به تولید داخل متوقف شده بود و اکنون پس از پایان فصل برداشت، از روز گذشته عرضه دوباره در کشور آغاز شده است.

برنج‌های وارداتی در انبار‌ها از امروز عرضه می‌شودبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت در حاشیه برگزاری سومین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار که با حضور اعضا و مدیران اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای برگزار شد، گفت: در نشست امروز قرار شد که اگر ضرروتی در تامین کالا در کشور به وجود آمد، از طریق انبار‌های سطح کشور تامین شود.

او ادامه داد: با توجه به موجودی‌های مطمئن و انبار‌هایی که مملو از کالا‌ها هستند و شرایطی که کشور هم اکنون در آن وجود دارد، شرایط احتکار وجود ندارد و احتکار گران فروشی جایگاهی ندارد.

قبادی توضیح داد: اگر در سطح کشور گرانفروشی رویت شود، قطعا به عنوان تخلف از آن یاد می‌شود و تشکیل پرونده داده می‌شود و در محاکم قضایی به آن رسیدگی می‌شود.


بیشتر بخوانید: ممنوعیت واردات، بر گرانی برنج خارجی دامن زد/ترخیص ۲۰۰ هزار تن برنج مانده در بنادر


او همچنین از سامانه ۱۲۴ و تمامی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کل کشور، سازمان حمایت، بازرسان صنفی، به عنوان درگاه ارسال گزارشات مردمی یاد کرد.

او با اشاره به تشدید نظارت در سطح کشور و بازرسی‌های روزانه گفت: براساس دستور قائم مقام وزیر صمت، بازرسی و نظارت باید لحظه‌ای باشد و بازرسان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای حضور داشته باشند و هر گونه تغییر قیمت به لحظه هم به معاونت بازرگانی، سازمان حمایت و.. گزارش داده شود که اگر کالایی با افزایش قیمت یا تسریع در صف عرضه مواجه شوند همان لحظه نسبت به تغییر و برخورد با متخلف انجام شود.

قبادی با اشاره به روند ثابت در قیمت کالا‌ها در یکسال گذشته بیان کرد: عرضه برنج در راستای کمک به تولید داخل متوقف شده بود و اکنون پس از پایان فصل برداشت، عرضه برنج از روز گذشته در کشور آغاز شده است وقرار است از محل واردات برنج که در انبار‌ها وجود داردبه بازار تزریق بشود.

او درباره افزایش نرخ برنج گفت: قیمت برنج هیچ گونه افزایش قیمتی به خصوص درباره برنج وارداتی و خارجی انجام نشده است.

قبادی با اشاره به اینکه هیچ کالایی با افزایش قیمت روبرو نخواهد شد، توضیح داد: البته طبیعی است در مورد وانت بار‌ها که جابه جایی بار را انجام می‌دهند، درصد غیر قابل توجهی که محسوس هم نیست، تغییر قیمتی به وجود بیاید، اما در هیچ کالایی افزایش قیمت نخواهیم داشت.

رئیس ستاد تظمیم بازار با اشاره به سهمیه بنزین برای تاکسی‌های تلفنی گفت: برای این دسته از تاکسی‌ها سهمیه در نظر گرفته نشده است و از طرف قائم مقام وزیر صمت تلکیف شده است که اطلاعات این گروه از تاکسی‌ها جمع آوری شود و با ابلاغ به دستگاه مذکور سهمیه اختصاصی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر