کد خبر: ۷۱۴۲۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
کد خبر : ۷۱۴۲۵۰۸

شماری از حقوقدانان فلسطینی در پی شهادت هشت عضو یک خانواده در حملات وحشیانه ارتش صهیونیستی به نوار غزه، خواستار محاکمه این رژیم شدند.

درخواست حقوقدانان فلسطینی از سازمان ملل برای محاکمه رژیم صهیونیستیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، شماری از حقوقدانان فلسطینی در پی شهادت هشت عضو یک خانواده در حملات وحشیانه ارتش صهیونیستی به نوار غزه، از سازمان ملل متحد خواستند این رژیم را به دلیل ارتکاب این جنایت محاکمه کند.

در حمله موشکی نظامیان اشغالگر به منزل خانواده سوارکه در دیرالبح فقط چند نفر از اعضای این خانواده نجات یافتند. این حمله موجب زخمی شدن دوازده عضو خانواده و شهادت هشت نفر دیگر شد که در میان شهدا پنج نفر کودک، دو نفر زن و یک نفر هم پدر خانواده است.

در این زمینه اسرائیل داستان سرایی‌های مختلفی داشته است. آنان در ابتدا از ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین سخن گفتند. پس از آن اعلام کردند منزلی که هدف قرار گرفت، خالی از سکنه بود. اما واقعیت‌ها در این جنایت چنین ادعا‌هایی را تکذیب می‌کند.

یکی از ساکنان دیرالبلح می‌گوید جرم این خانواده چه بود؟ ادعا‌های اسرائیل مبنی بر اینکه اعضای این خانواده در شلیک موشک (به اراضی اشغالی) نقش داشتند افترا و دروغ است، حتی نگاه به منزل این خانواده این دروغ را ثابت می‌کند.

برخی از شخصیت‌ها و مراکز حقوقی فلسطین خواستار آن شدند تا جنایتکارانی که این جنایت را خلق کرده اند، محاکمه شوند.

عبدالکریم شبیر یکی از این حقوقدانان می‌گوید حتی رژیم اشغالگر به این جنایت اعتراف کرده است به همین منظور حقوقدانان و روزنامه نگاران برای مستندسازی این جنایت زشت اینجا حاضر شده اند تا این پرونده را به دیوان کیفری بین المللی بکشانند.

از نظر سازمان ملل متحد مواضع داخلی و بین المللی به این کشتار، جهت تبدیل این پرونده به لایحه اتهامی علیه سران اسرائیل، ناکافی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر