کد خبر: ۷۱۴۴۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
کد خبر : ۷۱۴۴۱۳۹
رئیس دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ مطرح کرد؛

لاری گفت: امسال میزبان یک هزار و ۵۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علمی پزشکی در کل کشور بوده ایم.

اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ دیشب در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سیما سادات لاری، رئیس دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ اظهار کرد: امسال میزبان یک هزار و ۵۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علمی پزشکی کل کشور بوده ایم که در مجموع ۴۳ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شده است.
 
او افزود: از این آمار ۶۳ درصد آن متعلق به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کشور، ۲۳ درصد متعلق به اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کشور و بقیه آثار به سایر شرکت کنندگان بوده است.

رئیس دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ادامه داد: در بخش بین الملل این جشنواره یک هزار و ۵۰۰ اثر از ۱۰۳ کشور به دبیرخانه ارسال شد که این آثار در سه بخش فیلم کوتاه، پویا نمایی و پوستر است؛ همچنین شرکت کنندگان خارجی از کشور‌های هند، افغانستان، بلژیک، هلند و انگلستان هستند.

بیشتر بخوانید: اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد


لاری هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد فضای پر شور و نشاط در دانشگاه دانست و افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کشور رسالتشان فرهنگ سلامتی و ابلاغ پیام سلامت در کشور است، همچنین متولیان سلامت کشور، چون با مردم در ارتباط هستند با تلطیف کردن روح خودشان به هنر هم می‌توانند پیام سلامت را به مردم انتقال دهند و هم تضمین کننده سلامت روح جامعه باشند.

رئیس دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ تصریح کرد: این جشنواره در ۵ بخش موسیقی، فیلم، تئاتر، ادبی، هنر‌های تجسمی بوده که بیشترین آثار مربوط به بخش هنر‌های تجسمی بوده است.

انتهای پیام/

ارسال ۴۳ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره سیمرغ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر