کد خبر: ۷۱۴۴۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
کد خبر : ۷۱۴۴۱۵۸

سامانه بارشی مستقر در کشور همچنان فعال است و براساس پیش‌بینی‌های انجام شده کارشناسان سازمان هواشناسی این روند در اغلب مناطق ایران تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با توجه به استقرار سامانه بارشی سردچاله‌ای که از سیبری وارد کشور شده است همچنان اغلب مناطق ایران شاهد بارش‌های قابل توجهی هستند که این بارش‌ها در مناطق مرتفع به صورت برف است، اما در نقشه‌های ماهواره‌ای اینگونه مشخص شده که حرکت این سامانه به سمت شرق ایران از اواسط امروز عاملی در افزایش بارش‌ها در نوار شرقی و شمال شرق کشور است؛ بنابراین کارشناسان سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده‌اند این بارش‌ها حداقل تا پایان هفته جاری در بیشتر مناطق کشور ادامه داشته باشد.

گرم‌ترین و سردترین نقطه ایران کجاست؟

سردترین و گرمترین نقطه ایران: اطلاعات سازمان هواشناسی نشان می‌دهددر ۲۴ ساعت گذشته فریدونشهر با ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و کنارک چابهار با ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور بودند.

وضعیت هوای استان ها: کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات ثبت شده پیش بینی کرده‌اند امروز سه شنبه ۹۸/۸/۲۸ بارش باران و برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان داریم و در سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، کرمان و فارس نیز بارش برف و باران پیش‌بینی شده است. این درحالی است که براساس همین اطلاعات فردا چهارشنبه ۹۸/۸/۲۹ بارش باران و در ارتفاعات بارش برف بخصوص در استان گلستان پیش‌بینی می‌شود، همچنین در شرق سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق یزد و کرمان بارش برف و باران داریم.

وضعیت هوای پایتخت: بررسی‌های نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز هوای پایتخت نیمه‌ابری است که از ظهر به تراکم ابر‌ها افزوده می‌شود و از اواسط روز بارندگی‌ها آغاز و در مناطق مرتفع به صورت برف است. برهمین اساس اطلاعات موجود حداکثر درجه حرارت امروز تهران ۸ درجه بالای صفر و در خنک‌ترین ساعت تهرانی‌ها ۳ درجه سانتی‌گراد را تجربه می‌کنند.

وضعیت جاده‌ها: با توجه به بارش‌های اخیر و اطلاعات موجود از سوی پلیس راهور هم اکنون شاهد تردد روان در محور‌های هراز، چالوس، فیروزکوه و آزادراه قزوین-رشت در هر دو مسیر رفت و برگشت هستیم. در ضمن محور چالوس و آزادراه قزوین-رشت دارای بارش برف و باران و در محور‌های هراز، فیروزکوه مه گرفتگی در ارتفاعات شاهد هستیم. این درحالی است که در محور‌های استان‌های اردبیل، مرکزی و مازندران شاهد بارش برف و باران هستیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام /

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر