کد خبر: ۷۱۴۵۴۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
کد خبر : ۷۱۴۵۴۱۷

در این گزارش به بزرگترین اختراعات تاریخ که هرکدامشان جهان را به نوعی متحول کردند، می‌پردازیم.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  تا به حال شده از خودتان سوال کنید اگر با دانش امروزتان به چندقرن عقب‌تر بازگردید، کدام یک از کالا‌ها را میتوانید اختراع کنید؟ قطار؟ هواپیما؟ دیگ بخار؟ واقعیت این است که هیچکدام از ابزاری که این روز‌ها ما با آن‌ها زندگی روزمره خود را می‌گذرانیم از همان ابتدا به شکل امروزی نبودند و با گذر زمان تغییراتی در آن‌ها پدید آمد. هرچیزی که اکنون در دنیای اطرفمان می‌بینیم بر اساس احساس نیاز کسی در گذشته اختراع شده که سرمنشا تحولات بعدی آن بوده است. در ادامه این گزارش ۲۰ مورد از اختراعاتی که جهان را متحول کردند را مرور می‌کنیم.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

چرخ

چرخ از مهم‌ترین اختراعات انسان است که در هزارهٔ چهارم پیش از میلاد در سرزمین باستانی سومر ساخته شد. پیش از اختراع چرخ در ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، انسان‌ها با مشکلات فراوانی برای سفرها، تجارت‌ها و حمل و نقل و جابه‌جایی وسایل‌شان مواجه بودند و این محدودیتی بزرگ در مهاجرت‌ها و جابه‌جایی‌های بشر محسوب به شمار می‌آمد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

دستگاه چاپ

از مهم‌ترین رخداد‌های تاریخ، اختراع حروف چاپی مستقل و دستگاه چاپ بوده‌است که به تصور غالب، اولین بار توسط یوهان گوتنبرگ در سال ۱۴۵۶ میلادی اختراع شد. از گوتنبرگ اغلب به عنوان مخترع صنعت چاپ یاد می‌شود، اما آنچه را که او انجام داد ابداع اولین روش استفاده از حروف چاپی قابل جابجایی و ماشین چاپ بود که این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان مطالب نوشته‌شدهٔ گوناگون را با سرعت و دقت به چاپ برساند.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

موتور بخار

نیکلاس-جوزف کوگنت یک مهندس نظامی فرانسه و مخترع مشتاق بود. وی پس از هفت سال تلاش‌های بیشمار سرانجام اولین خودروی جهان را در سال ۱۷۷۰ میلادی ساخت. یک سه چرخه که یک دیگ بخار بزرگ در قسمت جلو نصب شده بود. آن دستگاه اولین موتوری بود که از بخار فشار قوی بهره می‌برد و کار می‌کردو البته این خودرو تنها ۳.۶ کیلومتر در ساعت کار می‌کرد.

 

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

لوکوموتیو

در سال ۱۸۲۹ رابرت استفان سون لوکوموتیو بخارش را برای نخستین بار در نیوکاسل انگلستان آزمایش کرد و برای اولین بار بالاترین سرعت در یک وسیله نقلیه که نیروی محرکه‌اش را به همراه دارد، ثبت کرد. شاید خود استفان سون هم فکر نمی‌کرد این وسیله تا ۱۵۰ سال بعد از آن سال هم در سطح جهان برای حمل و نقل مورد استفاده قرار بگیرد، اما همچنان از لوکوموتیو برای حمل و نقل استفاده می‌شود با این تفاوت که این وسیله بسیار پیشرفت کرده است.

 

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

دوربین فیلمبرداری

دوربین فیلم‌برداری دستگاهی بود که فرانسیس رونالدز در سال ۱۸۴۵ میلادی اختراع کرد. درباره اختراع دوربین فیلمبرداری حرف و حدیث‌های فراوانی گفته می‌شود و برخی هم اختراع آن را به توماس ادیسون نسبت می‌دهند. با این وجود این اختراع توانسته صنعت سینما را به وجود آورده و تحولی عظیم در جهان ایجاد کند.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

تلفن

اگرچه چندین مخترع بر روی انتقال صدای الکترونیکی کار کردند و در این زمینه پیشگام بودند، ولی در نهایت الکساندر گراهام بل اولین کسی بود که در سال ۱۸۷۶ پتنت اختراع تلفن برقی را برای خود ثبت کرد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

لامپ

در اکتبر سال ۱۸۷۹، ادیسون یک لامپ اختراع کرد. یک لامپ رشته‌ای اولیه نمونه لامپ‌های امروزی بود.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

اتومبیل بنزینی

اولین ماشین‌های کاربردی با موتور‌های احتراق داخلی با استفاده از بنزین یا گازوئیل به طور همزمان توسط دو مخترع مختلف آلمانی ساخته شدند که به طور مستقل کار می‌کردند. یکی از این افراد کارل بنز بود که اولین خودرو خود را در سال ۱۸۸۵ ساخت. او یک فرد قابل توجه در تخمین زمانی است که اولین ماشین اختراع شد. او در سال ۱۸۸۶ حق اختراع خودروی خود را ثبت کرد. همسرش برثا بنز با اولین سفر طولانی خود ثابت کرد که این خودرو مناسب برای استفاده روزمره است. اما این Gottlieb Daimler بود که نمونه اولیه موتور بنزینی مدرن را در سال ۱۸۸۵ اختراع کرد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

هواپیما

اولین پرواز کنترل شده که به وسیله یک موتور توانست نیروی رانش برای پرواز را بدست بیاورد، پرنده رایت ۱ بود که در سال ۱۹۰۳ توسط برادران رایت در امریکا آزمایش شد. البته سال‌ها قبل افرادی توانسته بودند دستگاه‌های پرنده‌ای بسازند و حتی با آن پرواز کنند، اما اختراع برادران رایت اولین وسیلهٔ پروازی بود که کنترل آن کاملاً در دست خلبان بود

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

پنی سیلین

پنی سیلین، اولین آنتی بیوتیک کشف شده در دنیا بود که الکساندر فلمینگ در سال ۱۹۲۸ آن را از هاگ‌های جمع شده‌ی قارچ (یا همان کپک) کشف کرد.

اما تقریباً تا اواسط دهه ۱۹۴۰ که بر روی بیماران آزمایش نشده بود کسی نمی‌دانست پنیسیلین بهترین دارو برای بیماری‌های عفونی است. با کشف پنی سیلین میلیون‌ها بیمار و مجروح جنگی از مرگ حتمی نجات پیدا کردند و از آن موقع به بعد پنیسیلین به عنوان اولین و عمومی‌ترین دارو برای بیماری‌های باکتریایی و عفونی تجویز و مصرف شد و پس از آن بقیه آنتی بیوتیک‌ها وارد دنیای پزشکی شدند.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

کارت اعتباری

کارت‌های اعتباری یا همان کردیت کارتها، نوعی کارت پرداخت هستند که برای اشخاص حقیقی یا حقوقی صادر می‌شوند. این کارت به دارنده آن این امکان را می‌دهد که بر پایه نوع قرارداد، از خدمات و کالا‌هایی برخوردار شده و سالانه بهای آن را بپردازد. کارت اعتباری برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ در امریکا به وجود آمد. شرکت داینرز با قراردادی مابین خود و چند رستوران اقدام به ایجاد سرویس پرداخت نمود، طوری‌که با ارائه کارت داینرز مشتریان می‌توانستند از سرویس رستوران استفاده نموده و در پایان ماه به شرکت نامبرده بدهی خود را پرداخت کنند. کارت‌های اعتباری امروزه در سراسر جهان به اشکال گوناگونی استفاده می‌شوند.

 

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

رشته‌های مارپیچ DNA

اولین بار DNA توسط آقایان کریک و واتسون در سال ۱۹۵۳ مورد توجه قرار گرفت. آن‌ها حین آزمایشات خود روی ژن‌های انسانی با یک ساختار از موادی که مولکول‌های این ژن‌ها را تشکیل میدهند روبرو شدند و با شکافتن آن‌ها راز نظم حاکم بر سلول‌های بدن را کشف کردند. DNA امروزه موضوع مهمی در علم، صنعت و حتی مسائل امنیتی محسوب میشود و هنوز هم مطالعات زیادی در سطح جهان روی آن انجام می‌شود.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

اینترنت

اینترنت را باید بزرگ‌ترین سامانه‌ای دانست که تاکنون به دست انسان طراحی، مهندسی و اجرا شده‌است. ریشهٔ این شبکه عظیم جهانی به سال ۱۹۶۰ برمی‌گردد که پنتاگون برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی خود به دنبال ساخت شبکه‌ای مستحکم بود که آن را آزمایش کرد. سرانجام، اما در اواسط دهه ۱۹۹۰ اینترنت به صورت یک شبکه همگانی و جهان‌شمول در آمد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

کامپیوتر شخصی

منشاء رایانه شخصی را می‌توان درسال ۱۹۸۰ ردیابی کرد. زمانی که مایکروسافت یک استارتاپ تقریبا ناشناخته بود، بیل گیتس، موافقت نامه‌ای را که به صورت محرمانه امضا کرد. مایکروسافت با سیستم عامل خود در سال ۱۹۸۰ یعنی زنیکس، وارد بازار کار سیستم عامل شد. سپس مایکروسافت سیستم عامل MS-DOS را تولید کرد و سرانجام در نوامبر ۱۹۸۰ سیستم عامل جدیدی با نام CP/M تولید کرد که خیلی زود در کامپیوتر‌های شخصی مورد استفاده قرار گرفت.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

معالجه سرطان

در سال ۱۹۹۱، دانشمندان به طور مشترک فرآیندی را برای جداسازی سلول‌های بنیادی کشف و ثبت کردند. آن‌ها اعلام کردند روشی که پیدا کردند می‌تواند برای پاک کردن کلیه سلول‌های آلوده به سرطان استفاده شود.

 

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

شبکه‌های اجتماعی

پس از آن در ۱۹۹۷ نخستین سایت شبکه اجتماعی اینترنتی راه‌اندازی شد. این سایت به کاربرانش اجازه ایجاد پروفایل داد تا آن‌ها بتوانند لیستی از دوستانشان ایجاد کنند البته این شبکه اجتماعی موفق نشد و بعد از سه سال متوقف شد. اما بعد از آن، انفجار تجارت در وب سایت‌های اجتماعی در سال ۲۰۰۲ باعث به وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی فرنداستر، اورکات و لینکداین شد و باعث شکوفایی قارچ گونه وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی در اینترنت شد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

گوگل

گوگل توسط لری پیج و سرگئی برین در سال ۱۹۹۸ میلادی راه‌اندازی شد و هم اکنون گوگل یک شرکت فن‌آوری چند ملیتی آمریکایی، متخصص در خدمات مربوط به اینترنت و محصولات مربوط به آن است. گوگل به دنیای اینترنت رنگ و لعاب دیگری داد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

ویکی پدیا

ویکی‌پدیا نوعی بانک اطلاعاتی مشترک از محتوا است به همه افرادی که دسترسی به وب دسترسی دارند اجازه می‌دهد مقاله خود را به صورت ناشناس یا با نام مستعار بنویسند و ویرایش کنند یا حتی از اسامی واقعی خود استفاده کنند. این دایره المعارف آنلاین را سال ۱۹۹۹ توسط جیمی ولز تأسیس شد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

بیت کوین

هویت مخترع بیت‌کوین مشخص نیست. گفته می‌شود «ساتوشی ناکاموتو» مخترع بیت‌کوین است. ولی در سال ۲۰۱۶ یک دانشمند استرالیایی به نام کریگ رایت ادعا کرد که او مخترع بیت‌کوین است. البته بسیاری معتقدند که مخترع بیت‌کوین یک شخص نیست و بیت‌کوین محصولی از یک گروه برنامه‌نویسی بزرگ است. با این حال نخستین بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ توسط در یک فهرست ایمیل شده منتشر شد.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

تاکسی اینترنتی

در سال ۲۰۱۰ یک زوج جوان برنامه‌ای را تحت عنوان اوبر یا همان تاکسی اینترنتی را در سانفرانسیسکو راه اندازی کردند. سهولت و سادگی اوبر به محبوبیت برنامه کمک کرد تا رشد کند. با ضربه زدن به یک دکمه، می‌توانید تاکسی رزرو کنید و موقعیت مکانی خود را از طریق GPS ثبت کنید و هزینه به صورت خودکار به حساب کاربری شما پرداخت می‌شود.

امروزه این برنامه میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان دارد و بیش از ۷۰ درصد سهم بازار حمل و نقل مسافر شهری را از آن خود کرده است.

اختراعاتی که جهان را متحول کردند!

منبع:مهر

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
همه چی به هم ربط دارد
به طور مثال اختراع چرخ باعث ایجاد خودرو
خودرو باعث اختراع موتور بنزینی
گرانی بنزین باعث قطع اینترنت
قطع اینترنت عدم کسب درآمد تاکسی اینترنتی که با چرخ حرکت می کند. واین زنجیره ادامه دارد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
با تشکر ار مسولان بابت قطع اینترنت .بعداز مدتها توانستیم خانواده رو دوره هم و با هم ببینیم . امید هست این قطعی ها حداقل هفته ای دو روز ادامه داشته باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
والا ربط بنزین بهواینترنت خودش از عجایبه و یک اختراع که دنیا رو چه عرض کنم هفت آسمونم شگفت زده کرد
یک هفته س کار ما تو اینستاگرام خوابیده هیچکسی به روی خودش نمیاره
اینم از ادعای حقوق شهروندی
غزل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کریک و واتسون درواقع یافته های فرانکلین رو به سرقت بردند و اونارو به ثبت رسوندن....
غزل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کریک و واتسون درواقع یافته های فرانکلین رو به سرقت بردند و اونارو به ثبت رسوندن....
غزل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کریک و واتسون درواقع یافته های فرانکلین رو به سرقت بردند و اونارو به ثبت رسوندن....
mohammad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
اگر اینترنت بره کنار براحتی میشه اختراع هم کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
گوگل ویکی پدیا عشق♡ اگه اینترنت هم وصل کنید ما هم در حال برنانه ریزی واسه ساختن یه اختراع هستم :/
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ادیسون اختراعات تسلا رو به اسم خودش ثبت میکرد. چیزیو اختراع نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
در هر ماه ۳ روز اینترنت رو قطع کنن خوبه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
علم در ثریا هم باشد مردانی از پارس به ان دست میابند. پیامبر اسلام
خدا رو شکر در ایران سرافراز زندگی میکنیم پاینده ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
هه عزیز ما تو اینترنت موندیم چه برسه به علم
Hh
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
خخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
سلام
پاسخ ها
friendfriend
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
علیکم السلام و رحمه الله و برکاته
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ما هم یک وسیله کشتار جمعی رو اختراع کردیم، پراید
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
دمتم گرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
قبلا اختراع شده بود مهندس...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
البته ما جزئی از این جهان نیستیم.ما خودمون در جهان جهل و بدبختی زندگی میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
و یکی یکی این اختراعات رو به طور کامل از زندگی مون حذف میکنیم و در yjc پست میزاریم که "قبل از اینترنت چه میکردیم" یا "قبل از اختراع بنزین چه میکردیم" اونم فقط بخاطر افکار سنتی.
ما ایرانیا واقعا خوب پیشرفت میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
خیلی جالب بود مطلبتون.. ممنون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
پس ما چی کشف کردیم .!؟ لابد فیلتراسیون .!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
Vpn ما کشف کردیم به علیه خودمون :/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ما از سال 1960 به بعد رو دیگه نداریم چون اینترنتی نیست یعنی قشنگ تو عصر حجر داریم زندگی میکنیم واقعا دلم میخواد بمیرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
وصل دیگه اون بی صاحابو اههه
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
باروت رو فراموش کردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
از انقلاب صنعتی میخواست شروع کنه که چند تا چیز رو هم جا انداخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
به مسولین بگین شصت لیتر کمه صد پنجاه لیتر نفری
خیرشو ببینی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ای کاش کمی عقل در اون سر بی مخت بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
برای تحقیق وچاپ عکسای درسی واسه پسرم منتظر وصل اینترنتیم .سپاس فراوان .
پاسخ ها
رها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
از مورد گر های ایرانی استفاده کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
قطع اینترنت تو ایران ام خودش یه اختراع مختص ما
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
اینترنت ملی فقط !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
اختراعاتی که تو ایران قطع شده که به کار ما نمیاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ماشین و بنزین هم یه روز تو ایران حذف میشن
"دانا"
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
جالبه که تمام اینها توسط مردان اختراع شده
4 تا اختراع مثل برف پاکن نیز توسط زنها اختراع شده که اونم معلوم شده کپی برداری بوده و قبلش فقط ثبت نشده بوده
پاسخ ها
Leyla
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
از کجا معلوم همینا رو زنا بهشون کمک نکردن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
پشت هر مرد موفق یک زن دلسوز و کوشا همیشه هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کاملا مطمئن باش هیچ زنی تو این کارا دخیل نبوده همش کار مرداس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کجا مشخص شده که اختراعات خانم ها کپی برداری بوده? صرفا جهت اطلاعتون ساختار مارپیچ DNA ککه به اسم اقایون کریک و واتسون ثبت شده درواقع حاصل زحمات و یافته های خانم فرانکلین بوده که اقایون از ایشون دزدیدند و به نام خودشون به ثبت رسوندن...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
به افتخار همه خانومای ایرانی! سامانه آبریزش حمام: اتصال جوراب به شیر حمام و کلی کار دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
دولت ماهم که فقط راه مقابله با این فناوری هارو یاد گرفته!!اینم خودش هنره
بیسواد..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
هرموقع قیمت بنزین خونه ماشین اجناس رو فراوش کردید که گرون شده اینترنت هم وصل میشه.قطع اینترنت صرفا جهت فراموشی قیمتهاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
حرف حساب همینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
انصافا حالا که اینترنت قطع هست
بیاید اعلام کنید ما قهرمان جام جهانی شدیم
مثل مردم کره شمالی بیایم بیرون خوشحالی کنیم
کی به کیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ایول گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
جدی قهرمان شدیم؟
من ک میدونستم خداداد آخرم مارو قهرمان میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
زندگی بدون اینترنت خر است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
زندگی بدون اینترنت عالی است. از وقتی اینترنت قطع شده وقتم خیلی آزاد شده و به کارهای عقب مانده ی زندگیم دارم میرسم. ایشالا دیگه هیچ وقت وصل نشه
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
شما که میگی زندگی عالی شده اینجا چه کاری میکنی؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
این داداش بالایی گل زده خماره شما خودتو اذیت نکن :/ تو عرصه فناوری هستیم انوقت...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
بله زندگی بدون اینترنت خیلی خوبه دوست عزیز ولی اگه وصل نشه داری نون هموطناتو میخوری داداش مثلا دوست من که تو کار سفارش کاره اینترنت میخواد واسه اینستا بعد تو میگی وصل نشه؟ اگه نمیخوای وصل بشه تو استفاده نکن چرا مردمو از نون آب خوردن میندازی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
در حال حاضر کشفیات از اینترنت به بعد در ایران وجود ندارد!
سلام قرون وسطی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
سلام دوران غارنشینی
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ادمین.یه سوال میپرسم جواب بده لطفا
خودت به اینترنت بین الملل دسترسی داری یا نه؟
پاسخ ها
Mohsen
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
خب معلومه که دسترسی داره
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
اینترنتش برا ما که قطعه
امیرعباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
پراید رو جا انداختین
ضمناً با قطع بودن اینترنت بیتکویین ، گوگل و... کاربردی برای ما نداره
خواهش میکنم اینترنت رو وصل کنید
امیرعباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
پراید رو جا انداختین
ضمناً با قطع بودن اینترنت بیتکویین ، گوگل و... کاربردی برای ما نداره
خواهش میکنم اینترنت رو وصل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
خوبه زدین اینترنت جهان رو متحول کرده ،بعد قطعش کردن و الان هیچکس ی جواب منطقی نمیده ب ملت ک این نت رو ک ب صورت خودجوش قطع کردن کی وصل میکنن
پاسخ ها
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
یه جوری قطع کردن خودشونم نمیدونن چطوری وصل کن :\\
bdshahab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
پس با قطع اینترنت، برگشتیم به دهه 1960! !
در ضمن حکومت دینی در قرون وسطی (یعنی همان دوره ای که دستگاه چاپ اختراع شد)، در اروپا بود و بعد با رنسانس (قبل از ماشین بخار) منقرض شد ولی ما همچنان درگیر حکومت دینی هم هستیم!!
پاسخ ها
دانشجو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
بنظر شخصی بنده حقیر ، حکومت دینی یک نعمت بزرگ الهی است که نصیب هر ملتی نمیشود ...
پوزش می طلبم اگر که نظر متفاوتی دارم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
سال ۱۹۶۰ اینترنت اختراع شده الان سال ۲۰۱۹ ما اینترنت نداریم.
قشنگ نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
عالیه
یه روز ماشین و بنزین رو هم از دست میدیم
چه خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
میشه اینترنتو وصل کنین
کارامون عقب افتاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
متاسفم از اینکه ایران هیچ نقشی در اختراع هیچ کدوم از این نوارد نداشت که به کنار تازه ملت خودشم از این اختراعات محروم میکنه
به این میگن جهان سوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
پراید 151 دوگانه سوز یادتون رفت
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ادیسون لامپ رو اختراع کرد؟
ادیسون مخترع نبود دزد بود
تنها کاری که میکرد این بود که وقتی تسلا مشغول اختراع بود، اختراعاتش رو به اسم خودش ثبت میکرد :)
الان دیگه این موضوع کاملا ثابت شده و یه واقعیت معروفه! ( اگر اینترنت وصل بود با یه سرچ ساده میتونستید این موضوع رو بفهمید )
جابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
چرا ادیسون دوتا گوش داره؟ فوتوشاپه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
انتظار داری سه تا گوش داشته باشه یا یکی؟
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
از بی نتی خل شدی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
همین چندتا چیز کاربردی رو هم نداریم فعلا....
فرحناکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
آیا یک معلم وقتی حقوقش پایین باشه میتونه تاریخچه و لذت این اختراعات و اکتشافات رو به دانش اموزش منتقل کنه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
آره میتونه
ابوالفضل
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
همه کارمندا و کارگران حقوق پایینی دارند اما آیا این اجازه میده ک شما معلما به وضایفتون عمل نکنید اگه میخواییم پیشرفتی کنیم اول از معلم های زحمت کش شروع میشه
saleh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
حالا بزرگترین کشف تاریخ بشر رو وصل کنید/انتهای پیام
علی رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کاش هیچکدوم از این اختراعات نبودند تا بشر سالم و بدون احتیاج به بنزین زندگی می کرد و مشکل مسکن و تحصیل و اشتغال و بیماری های مختلف نداشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
که چی بشه مثلا؟
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
یه مشت گل ببر تو غار بزن بی خیال بشر :\\
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
اين دانشمندا نميتونن يه دستگاهي اختراع كنن كه هر وقت هر كي نيت بد داشت آلارم بده تا همه بفهمن و ازش دوري كنن ؟
پاسخ ها
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
میتونن! بیاد تو ایران اصن خاموش نمیشه :\\
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
فقط اعدام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
:|
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
فقط اعدام .... فقط اعدام .... فقط اعدام....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
بیت کوین چیه؟
پاسخ ها
مهسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ارز دیجیتال
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
بیت یعنی خانه و کوین هم یعنی کِوین. اسم خارجی. یعنی خانه ی کِوین. مثل بیت المال
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
بیت یه واحده. کوین یعنی سکه. پس میشه سکه دیجیتالی یا بیتی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
منم از خانه ای که کوین زندگی میکنه میخام
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
یه پول مفتی میاد تو جیبت منبعش معلوم نیست قاچاقه,مواد مخدره,میتونه همچی باشه!
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
خطاب به اون دوست عزیز بیت یعنی خانه :)) بیت المال :)) خدایی قانع شدم چرا نت رو وصل نمیکنند :))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
بله نت جهان رو متحول کرد ولی فعلا ما جهان سومی ها یک هفته است که ازش محروم هستیم باتاسف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
چراکامنتا رو نمیزارین ؟؟شاک رو ببین همه رو از کار انداخت
مشهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
نکته اخلاقی این اختراعات اینه که شاک میتونه با یه دستور همه رو از کار بندازه خخخخ
پاسخ ها
الهه صابری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
باید به این شاک یه شوک پرقدرتی وارد شه خخخخ
Shahin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
اختراع شما چی بوده ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
فیلترینگ، سانسور، شاک و ...
ابوالفضل
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
شاک خخخخ
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
الکل :)
فرشاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
الکل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
تلویزیون و رادیو هم خیلی مهم بودند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
برای سال ۲۰۱۹ اینترنت ملی رو ( اینترانت ) رو جا انداختین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
قبل از میلاد مسیح و اختراع چرخ ، "پراید" اختراع شد ، این اختراع بعنوان بزرگترین اختراع بشریت ثبت شده !

اینو فراموش کردید بنویسید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
دقیقاً!
ر.ب.پ.ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
فعلا که شما جهان و متحول کردین با این قطع نت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
ایول حرف دل مارو گفتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
یکی از قلم افتاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
کدوم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
همون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
oooخخخخ
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر