کد خبر: ۷۱۴۵۵۳۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
کد خبر : ۷۱۴۵۵۳۵
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

خلیل‌آبادی فعالیت اتوبوس‌های دارای عمر طولانی را از جمله عوامل اصلی آلودگی هوای شهرری دانست.

خبرنگار: کاظمی/فراوانی منابع آلاینده در شهر ری عامل آلوده‌تر بودن آن استحسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امسال شاخص‌های آلودگی هوا به هنگام افزایش آلاینده‌ها در شهر ری به بیش از ۱۶۰ واحد رسید، گفت: دلیل این وضعیت وجود آلاینده‌های بسیار در محدوده شهر ری است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: کارخانه سیمان، پالایشگاه نفت تهران، کامیون‌های عبوری از شهر ری و اتوبوس‌های شرکت واحد که با عمر طولانی در خطوط شهر ری فعالیت می‌کنند همه از جمله عوامل اصلی هستند که موجب شد این منطقه در هفته گذشته از میان مناطق مختلف شهر تهران آلوده‌ترین نقطه باشد.

خلیل‌آبادی با اشاره به توقف بسیاری از اتوبوس‌های شهری در شهر ری، تصریح کرد: چند توقفگاه اتوبوس در شهر ری وجود دارد که هنگام توقف اتوبوس‌ها در این اماکن تعداد اتوبوس‌ها به ۲ هزار دستگاه می‌رسد و هنگام صبح که اتوبوس‌ها روشن می‌شوند، بخش زیادی از هوای شهر ری آلوده می‌شود.

او با ابراز تأسف از اینکه اقدامی برای رفع این مشکلات انجام نشده است، گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به شهرداری و بخشی هم مربوط به سازمان محیط زیست است که همه برای رفع این مشکل کم‌کاری می‌کنند.


بیشتر بخوانید: سهمیه‌بندی بنزین در کاهش آلودگی هوا قطعا تاثیر دارد


عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتقال پالایشگاه به جای دیگر ممکن است یا خیر؟ گفت: سلامت مردم از این موضوع مهم‌تر است، لذا یا باید پالایشگاه را انتقال دهند و یا آن‌ها را متناسب با استانداردهای محیط زیست تغییر دهند.

خبرنگار: کاظمی/فراوانی منابع آلاینده در شهر ری عامل آلوده‌تر بودن آن است

خلیل‌آبادی در خصوص موضوع انتقال کارخانه سیمان، تصریح کرد: مقرر شده است تا صنایع کوچک داخل شهر به شهرک شمس‌آباد منتقل شوند که این کار هم با کندی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره علت آلودگی هوای شهرری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر