کد خبر: ۷۱۴۵۸۸۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
کد خبر : ۷۱۴۵۸۸۹
گروه : همدان » همدان

مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهاوند از پوشش ۵۳ درصدی روستا‌های نهاوند در طرح هادی خبر داد.

پوشش ۵۳ درصدی روستا‌های نهاوند در طرح هادیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،  داوود سوری مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهاوند گفت: ۵۳ درصد روستا‌های نهاوند زیر پوشش طرح هادی قرار گرفته اند.

 او با بیان اینکه بنیاد مسکن یکی از دستگاه‌های متولی ایجاد زیرساخت‌های مسکن روستایی و بهسازی در روستاهاست، گفت: شهرستان نهاوند دارای ۱۶۸ روستا است که تمامی این روستا‌ها دارای طرح هادی هستند.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهاوند با بیان اینکه ۲۱ روستای شهرستان نهاوند کمتر از ۲۰ خانوار جمعیت دارند، گفت: این روستا‌ها نیز تعیین محدوده شده و تاکنون ۱۵۸ فقره طرح هادی در روستا‌های بالای ۲۰ خانوار تهیه‌شده است.

سوری با اشاره به اینکه اعتبار بازنگری طرح سال ۱۳۹۳ حدود ۱۵۰۰ میلیون ریال است که از این میزان ۶۸۰ میلیون ریال تخصیص‌یافته است، گفت: ۶ روستا نیز در دست بازنگری هستند که از این تعداد طرح ۵ روستا شامل «لیلی یادگار»، «ورازانه»، «فیازمان»، «وهمان فارسبان» و «کفراج» به تصویب رسیده است.

او گفت: تاکنون طرح هادی در ۵۶ روستا بااعتباری افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال اجراشده که از این تعداد ۳۶ روستا با ۱۰۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به اتمام رسیده و ۲۰ روستا نیز بااعتباری افزون بر ۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در دست اجراست و به عبارتی اجرای طرح هادی ۵۳ درصد روستا‌های بالای ۱۰۰ خانوار شهرستان را پوشش داده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهاوند بابیان اینکه اعتبارات بهسازی سال گذشته ۲۹ میلیارد و ۴۰۶ میلیون ریال در قالب ۲۳ پروژه بوده است، گفت: تخصیص کل اعتبارات اجرای طرح هادی و ماده ۱۲ سال ۱۳۹۳ معادل ۲۰ میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال و برابر ۷۰ در صد از کل اعتبارات است.

سوری در ادامه اظهار داشت: از سهمیه ۴ هزار و ۸۰۰ تنی قیر اختصاص‌یافته به شهرستان نهاوند میزان ۲ هزار و ۱۰۰ تن در قالب ۱۶ روستا تعیین تکلیف شده و پیمانکار آن‌ها مشخص شده و ۲ هزار و ۷۰۰ تن باقیمانده نیز در قالب ۱۴ روستاست که اسناد مناقصه آن‌ها حاضر و در مرحله انتخاب پیمانکار است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهاوند بابیان اینکه نهاوند توانسته تمام اعتبارات تخصیص‌یافته را در بخش بهسازی و مقاوم‌سازی منازل روستایی جذب کند، گفت: نهاوند ازجمله شهرستان‌های موفق استان در این زمینه است.

او از اجرای فاز اول بهسازی در ۴۷۰ روستای استان همدان خبر داد و گفت: در این رابطه بیش از ۸۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و شرایط مطلوبی را برای اسکان روستاییان فراهم شده است.

سوری مقاوم‌سازی منازل روستایی را ازجمله خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواند و گفت: سهمیه مقاوم‌سازی در استان بیش از ۹۷ هزار واحد روستایی بوده که تاکنون بیش از ۶۸ هزار واحد به پایان رسیده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان نهاوند از مقاوم‌سازی ۱۴ هزار و ۸۲۰ واحد مسکن در روستا‌های شهرستان نهاوند از ابتدای اجرای طرح تاکنون خبر داد و گفت: امسال ۳۵۰ واحد روستایی در روستا‌های نهاوند مقاوم‌سازی شده است

او  افزود: در بحث صدور سند مالکیت نیز ۲۰ هزار و ۵۹۱ فقره سند از مجموع ۲۵ هزار و ۲۴۲ فقره سند صادره شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۴۲۳ در روستا‌های شهرستان بوده و مابقی نیز به تعداد ۲ هزار و ۸۱۹ فقره شهری بوده است.

انتهای پیام/د.ا

مقاوم‌سازی ۳۵۰ واحد روستایی در نهاوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر