کد خبر: ۷۱۴۶۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
کد خبر : ۷۱۴۶۱۷۳

یکی از کارشناسان بی‌بی‌سی در حالی که رگ گردنش بیرون زده است، بی‌فرمانده بودن عملیات اغتشاش در ایران را رد می‌کند و رضا پهلوی را فرمانده عملیات می‌داند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، امیرحسین اعتمادی، در مناظره‌ای با سینا عضدی در بی‌بی‌سی که معتقد بود مردم ایران رضا پهلوی را سرکرده  اعتراضات نمی‌دانند، برافروخته شد و ضمن پرخاش به مجری و طرف دیگر مناظره،  او را فرمانده عملیات اغتشاش و نافرمانی مدنی در ایران معرفی کرد.

این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است!

رضا پهلوی هم شب ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در مصاحبه با شبکه ماهواره‌ای اینترنشنال وابسته به رژیم وهابی سعودی از اغتشاشگران حمایت کرد.

این‌ها را بگذارید کنار روایتی از روزنامه انگلیسی «دیلی اکسپرس» که بعد از انتشار به سندی در ساواک تلدیل شده است. روایت این روزنامه از دربار پهلوی و مربوط به زمانی است که مشکلات اقتصادی مردم ایران در سال ۱۳۵۴ به اوج رسیده و دربار پهلوی برای خرید هدیه جشن تولد او ، دچار سردرگمی و سرگردانی شده است.

 در سندی از سازمان امنیت رژیم پهلوی معروف به ساواک که در سایت موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران آمده مطلب وجود دارد که در ادامه می خوانید:

روزنامه «دیلی اکسپرس» در صفحه ۳ شماره ۱۱ دسامبر ۱۹۷۵ (آذرماه ۱۳۵۴) با عنوان «پسری که همه چیز دارد» چنین می‌نویسد: «مشکل چه چیز خریدن برای نزدیک‌ترین و عزیزترین افراد به عنوان هدیه ایده‌آل انسان را به آشفتگی سوق می‌دهد. اما بیایید در این فصل شادی‌بخش درباره خانواده شاهزاد‌ه‌ای که در هر جشن تولد و یا عید با مشکل بزرگی روبه‌روست بیندیشیم.

این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است!

ولایتعهد رضا پهلوی ۱۵ ساله، پسر شاه ثروتمند ایران، کسی است که راضی نگاه داشتن وی کار مشکلی است.

وی از هنگامی که در گاهواره بود، تاکنون هدایای زیادی دریافت داشته است.مادر او ابروان خود را در هم کشیده و با کشیدن آن گفت: من نمی‌دانم دیگر چه هدیه‌ای به او بدهم. شهبانو دست‌های خود را به نشانه ناراحتی بالا برده و گفت: به پسری که همه چیز دارد، چه می‌توان هدیه کرد؟ بدیهی است انتخاب یک هدیه صحیح برای او کار بس دشواری است. دادن هدیه طلا و برلیان به وزن خود او تلف کردن وقت است. زیرا شمش‌های طلا و سایر اشیای قیمتی در گاو‌صندوق‌های بانک به نام او گذارده شده است و نیازی به پول نقد هم ندارد. نوجوانان آرزوی کاخ برای خود می‌نمایند، ولی ولیعهد رضا پهلوی کاخ شاهنشاهی دارد و این کاخ مرمر در وسط کاخ نیاوران، آنجایی که والدینش زندگی می‌کنند واقع گردیده است.

این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است!

وی دارای سگ اسپانیل است که هنگام ورود به کاخ از او استقبال می‌نماید و یک اتاق ناهارخوری با نور شمع دارد که از دوستان خود در آن پذیرایی می‌کند و آخرین مدل وسایل استریو موسیقی دارد که موزیک‌های مدرن از آن پخش می‌کند و در باغ کاخ یک استخر دارد و این کاخ برای هر جوان تنها ایده‌آل محسوب می‌گردد (تن‌ها خانه رویایی محسوب می‌شود). صد سال قبل پسر شاه ایران برای خود در کاخ، حرم تشکیل می‌داد، ولی در ایران امروزی دیگر این طوری نیست، ولی با وجود این ولایتعهد از داشتن دوستان مونث برخوردار است.

این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است!

وی به مدرسه‌ای می‌رود که دختر و پسر با هم هستند و دختران مدرسه جزء قشنگ‌ترین دختران ایران محسوب می‌شوند. کلیه آن‌ها از آن‌گونه تحصیلات برخوردارند که برای ملکه بودن لازم است. شاید احتمالا یکی از دوشیزگان دوران تحصیل روزی عروس دربار شود.

او علاقه‌مند به داشتن اتومبیل شخصی است. گرچه هنوز خود وی جوان است، در سیزدهمین جشن تولد خود از مادربزرگ خود یک اتومبیل «مینی» هدیه گرفت. او در باغ کاخ مثل قهرمان، اتومبیلرانی و گاهی از دوچرخه و موتورسیکلت استفاده می‌کند. همچنین علاقه وافری به پرواز داشت و در سن ۱۴ سالگی تنها هدایت هواپیمایی را به عهده گرفت.  شب قبل از پرواز نگرانی خود را بیان کرد و گفت من حتی برای آنی نتوانستم بخوابم. وقتی با هواپیما از زمین بلند شد گویی من مُردم و تا هواپیما به زمین نشست، زنده نشدم. موقعی که برای مسافرت رسمی به مصر با هواپیما عازم آن کشور شد شخصا هواپیمای جت را به زمین نشاند.  علاقه وافری به فوتبال دارد و فرانک فارل مربی فوتبال به او فن بازی فوتبال را تعلیم می‌دهد. او امیدوار است تیم فوتبال ایران را در المپیک ۱۹۷۶ مدیریت کند. در کلیه ورزش‌ها مهارت دارد و انواع وسایل اسکی و اسکی روی آب و وسایل شکار زیر آب دارند که می‌توان با این وسایل یک مغازه را کامل کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر