کد خبر: ۷۱۴۶۳۲۷
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
کد خبر : ۷۱۴۶۳۲۷
گروه : سمنان » سمنان
معاون جهاد کشاورزی استان سمنان:

لطف‌الله گفت: سطح گلخانه‌های تجاری و کوچک‌مقیاس در استان سمنان به ۱۵۸ هکتار رسید که نسبت به سال گذشته ۲۲ هکتار افزایش داشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، لطف‌الله رضایی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در حاشیه بازدید از گلخانه‌های این استان با اشاره به اینکه سطح گلخانه‌های استان سمنان به ۱۵۸ هکتار رسید گفت: اعتبار ایجاد این گلخانه‌ها از محل تسهیلات بانکی بوده است.

او افزود: ۴۹ گلخانه تجاری با سطحی حدود ۹۰ هزار و ۶۰۶ مترمربع نیز از محل خود اجرایی در سطح استان سمنان احداث شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: با توجه به ضرورت تولید محصولات در محیط‌های کنترل شده طرح توسعه گلخانه‌ها و سایبان‌های باغی در دستور کار جدی کشور و سازمان قرار دارد.

رضایی اشاره کرد: در سال جاری ردیف ویژه تسهیلاتی از محل بند (الف) تبصره ۱۸ با نرخ بهره پایین برای کمک به توسعه گلخانه‌ها در نظر گرفته شده است.

او به محصولات کشت‌شده در گلخانه‌های این استان نیز اشاره کرد و گفت: عمده این محصولات از نوع سبزی و صیفی است.

رضایی گفت: گل‌های زینتی، زعفران هیدروپونیک، گوجه، قارچ خوراکی، زردآلو و پسته نیز از دیگر این محصولات است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به تسریع روند اخذ مجوز احداث گلخانه‌ها افزود: استعلامات سازمان نظام مهندسی و امور اراضی حذف شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروانه تأسیس صادر می‌شود.

او اظهار کرد: با توجه به خسارت‌های سنگین وارد شده به محصولات سردرختی در اثر سرمای زودرس پائیزه، سرمای زمستانه و سرمای دیررس بهاره و همچنین مصرف بالای آب در جهت تولید سبزی و صیفی در فضای باز، توسعه گلخانه‌ها و سایبان‌های باغی جهت صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش کیفی و کمی محصولات و مقابله با حوادث غیرمترقبه از ضروری‌ترین تکنیک‌های حال حاضر بخش کشاورزی است.

انتهای پیام / ر

افزایش سطح گلخانه‌های استان سمنان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر