کد خبر: ۷۱۴۶۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد خبر : ۷۱۴۶۶۹۲

اسناد عراقی فاش شده حاکی از آن است که گلوله‌های گاز اشک آوری که نیرو‌های امنیتی عراق در اعتراضات اخیر استفاده می‌کرده اند از صربستان وارد شده است.

گلوله‌های اشک آوری که باعث کشتار معترضان شد از کجا خریداری شده است؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اسناد فاش شده بیانگر آن است که وزارت دفاع عراق تسلیحات و تجهیزات متعددی را برای دستگاه مبارزه با آشوب این کشور از شرکت "یوگور امپورت اس دی بی آر" متعلق به کشور صربستان خریداری کرده است.

بر این اساس، این تجهیزات خریداری شده از صربستان از تاریخ ۳۰/۹/۲۰۱۹ تا ۱۸/۱۱/۲۰۱۹ در انبار تسلیحات عراق نگهداری می‌شده است.

طبق گزارش مذکور، قراردادی که کشور عراق با شرکت صربستانی منعقد کرده است، مشمول خرید ۱۳ قلم ادوات مورد نیاز در شورش و اعتراضات است که از جمله این ۱۳ قلم می‌توان به گلوله ۴۰ میلی متری صوتی، گلوله ۴۰ میلی متری اشک آور، گلوله ۴۰ میلی متری صوتی و دودزا، گلوله ۴۰ میلی متری پلاستیکی، نارنجک‌های دست ساز صوتی و دود زا، نارنجک‌های دست ساز دودزا CS اشک آور، سلاح ضد شورش، ماسک، سپر‌های ضد گلوله شیشه ای، باتوم‌های پلاستیکی و برقی، اشاره کرد.

در اعتراضات اخیر عراق شماری از معترضین بر اثر استفاده از گلوله‌های گاز اشک آور زخمی شده و یا جان خود را از دست دادند.

در حالی که "نجاح الشمری"وزیر دفاع عراق مدعی شده بود که این وزارتخانه تسلیحات مبارزه با شورشی را که منجر به کشتار معترضین عراقی در تظاهرات شده است را خریداری نکرده و "یک طرف سومی" این تسلیحات را خریداری کرده است، "ابوعلی العسکری" مسئول امنیتی گردان‌های حزب الله در این خصوص تاکید کرد که گلوله‌های گاز اشک آوری که در اعتراضات عراق استفاده شده است از صربستان وارد شده و وزارت دفاع عراق در یک چارچوب رسمی این تسلیحات را خریداری و وارد عراق کرده است.

منبع: العالم

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر