کد خبر: ۷۱۵۴۱۸۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
کد خبر : ۷۱۵۴۱۸۳
گروه : قم » قم
معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش در قم:

امیر دریادار کاویانی گفت: تمام امکانات،سامانه‌ها، موشک‌ها و دیگر تجهیزات نیروی دریایی ارتش بومی سازی شده است.

بومی سازی تمامی تجهیزات و سامانه‌های نیروی دریایی /توسعه سواحل مکران و دریای عمان بر عهده ارتش استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،امیر دریادار حمزه علی کاویانی،معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم اظهار کرد: تمام تجهیزات، نگهداری و آموزش‌های نیروی دریایی ایران در دوران قبل از انقلاب از سوی غرب صورت می‌گرفت و بیش از پنج هزار مستشار غربی نیروی دریایی ایران را مدیریت و راهبری می‌کردند.

او ادامه داد: ملحق شدن شناور و ناوشکن جماران به ظرفیت نیروی دریایی ارتش از افتخارات این نیرو پس از انقلاب است، تمام طراحی و ساخت‌وساز این ناوشکن کاملا ایرانی است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: طراحی و تولید ناوشکن‌های سهند و البرز با سامانه‌های بسیار پیچیده و مدرن از افتخارات و توفیق‌های ارتش جمهوری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی است.

کاویانی افزود: امروز تولید مدرن‌ترین زیردریایی‌ها به یکی از ساده‌ترین اقدام‌های ارتش جمهوری اسلامی تبدیل‌شده است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز تمام سامانه‌های نیروی دریایی ارتش از سوی  نیرو‌های ایرانی، طراحی، تولید، نگهداری و آموزش داده می‌شود.

او گفت: شصت و چهارمین ناوشکن نیروی دریایی ارتش در حال حاضر در آب‌های دریای سرخ و کانال سوئز حفاظت و امنیت نفت‌کش‌های کشور را تامین می‌کنند درحالی‌که قبل از انقلاب تصور چنین امری نیز ممکن نبود.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه سواحل مکران و دریای عمان بر عهده ارتش جمهوری اسلامی نهاده شده است، این سواحل اهمیت بسزایی در مسیر توسعه ملی و حضور در آب‌های هند دارد.

او در ادامه بیان کرد: هراس آمریکا از نفوذ معنوی و الهام بخشی انقلاب اسلامی برای ملت‌های آزاده جهان سبب شد تا آمریکا رژیم بعث را به حمله به انقلاب اسلامی ترغیب کرد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: صدام، با پشتیبانی تمام توان استکبار و بلوک شرق و غرب به جنگ با ایران آمد، توسعه مرز‌های دریایی و دستیبابی به شمال خلیج‌فارس از اهداف اصلی صدام از شروع جنگ تحمیلی بود.

کاویانی ادامه داد: دستیبابی به شمال خلیج‌فارس می‌توانست صادرات نفت این کشور را با سهولت بیشتری همراه کند و به همین دلیل نیز این کشور هجمه اصلی توان خود را معطوف به خرمشهر و شهر‌های جنوبی کشور کرد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش افزود: باوجود خروج مستشاران آمریکایی از ایران در ابتدای انقلاب اسلامی، بدنه جوان و انقلابی ایران در برابر رژیم تادندان‌مسلح نیروی دریایی رژیم بعث صف‌آرایی و توان این رژیم را زمین‌گیر کرد.

کاویانی عنوان کرد: نیروی دریایی در دوران جنگ تحمیلی اشراف خود را در دریای عمان و خلیج‌فارس حفظ کرد و اجازه نداد خللی در عرصه تجارت و صادرات کشور در دوران سخت جنگ تحمیلی به وجود بیاید.

انتهای پیام/ش

سخنرانی امیر دریادار کاویانی در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر