کد خبر: ۷۱۵۸۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۹
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۹
کد خبر : ۷۱۵۸۵۶۵

میشائیل بورشمان، حقوقدان و سیاستمدار آلمانی اعلام کرد ایالات متحده آمریکا با هر نظام سیاسی که با سیاست‌های او سازگاری نداشته باشد، مقابله می‌کند.

سیاستمدار آلمانی: آمریکا در امور دیگر کشور‌ها مداخله می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه چینی سی‌سی‌تی‌وی، میشائیل بورشمان، حقوقدان، سیاستمدار و مدیرکل سابق دپارتمان رویداد‌های بین المللی ایالت هسن آلمان اعلام کرد آمریکای لاتین، اروپا و چین ندارد؛ آمریکایی‌ها با هر نظام سیاسی که با انگاره‌های ذهنی‌شان سازگاری ندارد، مقابله می‌کنند.

این مقام سابق آلمانی گفت: «شما باید به این مساله توجه داشته باشید که آمریکا قدرتی است که علاقه‌مند به مداخله (در امور) کشور‌های بسیاری است. تنها به کشور‌های آمریکای جنوبی نگاه کنید که آمریکایی‌ها چطور سعی کرده اند در سیاست‌های داخلی این کشور‌ها دخالت کنند.»

در همین حال روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت شاید تحریم‌های ایران باعث مشکلات اقتصادی شده باشد، اما دستاورد راهبردی برای واشنگتن نداشته و منجر به تغییر فتار ایران نشده است. (بیشتر بخوانید)

میشائیل بورشمان گفت: «در این میان، چنانچه آمریکایی‌ها با یک نظام سیاسی مواجه شوند که با تصویر ذهنی (مورد نظر) آن‌ها سازگاری ندارد، سعی بر مقابله با آن نظام خواهند داشت و از آن‌هایی که در مقابل چنین نظام‌هایی می‌ایستند، حمایت خواهند کرد.»

وی در ادامه افزود: «ما در اروپا نیز با چنین مشکلاتی مواجهیم. در حالی که آلمان در حال معامله با روسیه‌ای است که به نوعی کشور همسایه اش به حساب می‌آید، از جمله در ارتباط با بهره برداری از خط لوله گازی نورد استریم ۲، آمریکایی‌ها تهدید می‌کنند چنانچه شما این قرارداد را (با روس‌ها) به نتیجه برسانید با یکسری مشکلات و گرفتاری‌هایی مواجه خواهید شد. آمریکایی‌ها افزون بر این، در موارد و زمینه‌های زیادی نیز به چینی‌ها حمله می‌کنند. توسعه پویا و فعالانه چین، آن‌ها (آمریکایی ها) را نگران کرده است.»


بیشتر بخوانید: رای الیوم: طرح ایجاد هرج و مرج هدفمند آمریکا، نقشه‌ای علیه کل جهان است


بورشمان گفت:  «به نظر می‌رسد آن‌ها (آمریکایی ها) نمی‌خواهند هیچ کشوری به سطح آن‌ها برسد. معتقدم حمله گسترده‌ای در چند زمینه علیه چین وجود دارد و این موضوعی است که من واقعا نگرانش هستم. کشور‌های اروپایی نیز زیر سایه مداخلات آمریکا قرار دارند.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر