کد خبر: ۷۱۵۹۱۴۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
کد خبر : ۷۱۵۹۱۴۱

مجری طرح ملی نجات شمشاد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۲۰ هزار اصله نهال شمشاد گلدانی در نهالستان‌های حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر تولید شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،یزدانفر آهنگران مجری طرح ملی نجات شمشاد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه اجرای طرح نهالکاری با بیان اینکه ۲۰ هزار اصله نهال شمشاد گلدانی در نهالستان‌های حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر تولید شد، گفت: این اولین برنامه نهالکاری شمشاد شمال کشور در نوشهر بوده است و با اتفاقاتی که برای شمشاد افتاد تصمیم گرفته شد نهال را به صورت بذری تولید و به شکل ایزوله و خارج از رویشگاه اصلی که بیماری و افت فعال است به این عرصه انتقال و بکارند.

او افزود: با دسترسی آسان به محل تولید نهال، کارشناسان گیاهپزشکی و جنگل می‌توانند به صورت روزانه سرکشی کنند و با برنامه ریزی‌هایی که برای محلول پاشی انجام می‌دهند، جلوی بیماری و آفت را بگیرند و با پیشگیری یک جنگل شمشاد با شرایط خاص خودش ایجاد کنند.

عبدالرضا سنگاری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران- نوشهر گفت: به منظور حفظ گونه شمشاد ۷۰۰ اصله نهال شمشاد در محوطه این اداره کل غرس شد.

او افزود: این عرصه حدود هزار متر مربع مساحت دارد و ما برای حفظ نهال‌های شمشادی که به صورت گلدانی در نهالستان شهرپشت نوشهر تولید شد مراقبت‌های ویژه یی در نظر گرفتیم.

سنگاری گفت: با نظر کارشناسان گیاهپزشکی ستاد سازمان جنگل‌ها و اداره کل نوشهر این نهال‌ها پس از محلول پاشی غرس شد و در این محوطه مراقبت ویژه‌ای صورت می‌گیرد و این دغدغه و نگرانی را برای آینده نخواهیم داشت.

انتهای پیام/ س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر