کد خبر: ۷۱۵۹۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
کد خبر : ۷۱۵۹۴۷۳

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: با فرا رسیدن فصل سرما نگران شیوع بیماری آنفلونزا حاد پرندگان در خراسان رضوی هستیم.

شیوع بیماری آنفلونزا حاد پرندگان در خراسان رضویبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، احمد شریعتی مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: با فرارسیدن فصل سرما نگران شیوع بیماری آنفلولانزای حاد پرندگان در خراسان رضوی هستیم.

او ادامه داد: شیوع بیماری تب برفکی در برخی از نقاط استان وجود دارد،که  با اقدامات پیشگیرانه این بیماری کنترل شده است، و اکثر واحد‌های دامی استان به صورت سنتی اقدام به تولیدات محصولات دامی می‌کنند،و موارد بهداشتی توسط دامپزشکی رصد می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: دراین حوزه با کمبود واکسن، دارو و سموم دام و طیور در خراسان رضوی  مواجه هستیم ولی طوری مدیریت می‌شود که با مشکل خاصی مواجه نشویم  .

شریعتی با بیان اینکه در سطح استان ۷ میلیون راس دام سبک و ۴۰۰ هزار راس دام سنگین وجود دارد، افزود: ظرفیت استان در مرغداری‌های گوشتی ۸۰ میلیون قطعه و در مرغداری‌های تخم گذار ۱۰ میلیون قطعه است که استان رتبه‌های اول تا ششم را در کشور دارا است.

او تصریح کرد:  تعداد پست‌های قرنطینه دامی بین استانی  ۴ مورد است یکی از پست‌های قرنطینه دامی استان پست درونه در بردسکن است که متاسفانه به خاطر نبود اعتبار همچنان غیر فعال است و امیدواریم بتوانیم این پست را تاپایان امسال فعال کنیم.

مدیرکل دامپزشکی استان خراسان رضوی با بیان اینکه در سطح استان ۳۳ کشتارگاه دامی وجود دارد، گفت: متاسفانه ازاین تعداد تنها ۴ مورد آن صنعتی است که می‌طلبد شهرداری‌ها و بخش خصوصی دراین حوزه ورود پیدا کنند.

شریعتی صادرات محصولات خام دامی به خارج از کشور طی امسال در استان اشاره کرد وافزود: در ۷ ماهه امسال بیش از ۴۰ نوع فراورده‌های خام دامی به ارزش ۳۰ میلیون دلار به ۲۵ کشور جهان صادر شده است.
 
او  به اجرای گشت‌های نظارتی خود از مراکز فرآورده‌های خام دامی در استان اشاره کرد و افزود: در ۷ ماهه گذشته بیش از ۳۵ هزار مورد بازرسی توسط کارشناسان ادارات دامپزشکی صورت گرفته است که برای ۳ درصد آن تشکیل پرونده و به مراجع قضایی معرفی شده اند.
 
 
انتهای پیام//ا.ز
 
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر