کد خبر: ۷۱۵۹۶۸۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
کد خبر : ۷۱۵۹۶۸۶

طی ٢ هفته اخیر اتفاقات جنجالی و ناخوشایندی برای دانشجویان مستقر در دانشگاه شهید چمران اهواز رخ داده است.

زیرپوست خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز چه می گذرد؟/ مسئولان دانشگاهی در خواب به سر می برند؟

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، طی ٢ هفته اخیر اتفاقات جنجالی و ناخوشایندی برای دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز رخ داده است.

ابتدای آذر ماه امسال یکی از دانشجویان ورودی ٩٨ در حمام‌های خوابگاه علم الهدی اقدام به خودکشی کرد که خوشبختانه پس از مطلع شدن ساکنان در بلوک  و تماس آنان با اورژانس، دانشجوی مذکور به بیمارستان منتقل و مداوا شد.

اتفاق دوم در تاریخ ۸ آذرماه برای یکی از دانشجویان رشته کامپیوتر رخ داد، که به گفته علیرضا قدردان، معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از دانشجویان پسر اندیمشکی این دانشگاه، پس از خروج از خوابگاه باز نمی‌گردد و در نتیجه هم اتاقی‌ها خانواده او را در جریان می‌گذارند.


بیشتر بخوانید: ماجرای یافتن جسد دانشجوی دانشگاه شهید چمران


جسد این دانشجو یک روز پس از مفقود شدن در منطقه بوستان پیدا شد و توسط خانواده او مورد شناسایی قرار گرفت.

قدردان علت مرگ این دانشجو را مشخص نشده عنوان کرد و از آغاز بررسی مراجع ذیصلاح و پزشکی قانونی در این زمینه خبر داد.

اتفاق سوم، نیمه شب گذشته، در تاریخ ۱٢ آذرماه رخ داد که یک دانشجو متالوژی خود را از درختان پشت خوابگاه آویزان کرده بود.

یکی از دانشجویان خوابگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مشاهدات خود را اینگونه بیان کرد: ساعت ۴ صبح با سر و صدا از خواب بیدار شدم و به پشت خوابگاه رفتم، و با دیدن بدن آویزان یکی از هم خوابگاهی هایمان متوجه مرگ او شدیم، که در نتیجه هر اقدامی بی اثر بود.

بابک محمدیان مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: شخص اولی که اقدام به خودکشی کرده بود که سابق بر این نیز دست به این عمل زده بود.

او در خصوص اتفاق دوم در خوابگاه علم الهدی افزود: این شخص پس از خروج از خوابگاه باز نمی‌گردد و جسد او در انتهای خیابان بوستان پیدا می‌شود که تحقیقات در این زمینه از سوی پلیس هنوز در حال انجام است و نتیجه فعلا مشخص نیست.

محمدیان بیان کرد: شایعات منتشر شده مبنی بر اینکه فرد درگذشته را با چاقو کشته اند یا با خودرو زیر گرفته اند و بعد به محل مرگ منتقل کرده اند، واقعیت ندارد و علت هنوز مشخص نیست.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: اتفاق سوم مربوط به دانشجوی سنواتی بوده و تحصیلات خود را یک سال متوقف کرده بود تا اینکه ۲ شب پیش او را حلق آویز پیدا کردند. 

هم اکنون مسئولین دانشگاه و خوابگاه با چالشی مواجه هستند وسوالات زیادی از جمله اینکه چرا در روزهای اخیر چنین اتفاقات ناگواری در مجموعه‌های خوابگاهی در  حال رخ دادن است؟ آیا کوتاهی رخ داده که مسبب چنین وضعیتی شده است؟

انتهای پیام/ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر