کد خبر: ۷۱۶۰۰۷۹
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
کد خبر : ۷۱۶۰۰۷۹

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: ۴۰۰ عدد بنر و ۳۰ تابلوی مکان نمای غیرمجاز از سطح شهر با هدف ارتقاء زیبایی محیط بصری و حذف زوائد و ناهنجاری‌های محیطی جمع آوری شد.

به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، شرمین شریفی در جمع خبرنگاران گفت: نصب تابلو و بنر‌های غیرمجاز در معابر شهری موجب اغتشاش فضای بصری در سطح شهر می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج بیان کرد: تابلو‌ها و بنر‌های غیرمجاز علاوه بر آسیب به زیبایی سیما و منظر شهری در پاره از مواقع با ایجاد عدم ایمنی برای شهروندان سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان نیز خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه تابلو‌ها در مکان‌های غیر‌مجاز مثل پیاده‌روها، روی تیر‌های چراغ برق، محوطه فضای سبز و روی المان‌های شهری نباید نصب شود؛ اظهار داشت: به همین منظور طرح جمع‌آوری بنر و تابلو‌های تبلیغاتی در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

شریفی اضافه کرد: پس از شناسایی و ثبت تابلو‌های تبلیغاتی به مالکانی که بدون مجوز اقدام به نصب تابلو کرده‌اند اطلاع‌رسانی و اخطار کتبی مبنی بر کسب مجوز جهت نصب تابلوی خود داده می‌شود و در صورتی که نسبت به کسب مجوز جهت نصب تابلو اقدام نکنند، تابلو‌های غیرمجاز بر اساس آیین‌نامه‌های قانونی توسط این سازمان از سطح شهر جمع‌آوری خواهد شد.

وی اظهار کرد: بعد از ابلاغ اخطاریه به واحد‌های صنفی مبنی بر جمع‌آوری تابلو و میله تابلو‌های غیرمجاز نصب شده در معابر سطح شهر و عدم توجه آن‌ها به ابلاغیه و اخطاریه‌ها، اقدام به برش‌کاری و جمع‌آوری تابلو و میله تابلو‌های غیرمجاز خواهد شد.

وی از اجرای طرح جمع‌آوری تابلو‌ها و بنر‌های غیرمجاز خبر داد و گفت: ارتقاء زیبایی محیط بصری و حذف زوائد و ناهنجاری‌های محیطی از دلایل عمده اجرای این طرح است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اعلام کرد: تعداد ۴۰۰ عدد بنر و ۳۰ تابلوی مکان نمای غیرمجاز از سطح شهر جمع‌آوری شد.

شریفی افزود: تابلو‌های جمع‌آوری شده در انبار شهرداری نگهداری شده و مراجعان در صورت اخذ تعهد مبنی بر عدم نصب تابلو غیرمجاز می‌توانند آن را تحویل بگیرند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج در نهایت تصریح کرد: طرح جمع‌آوری تابلو و بنر‌های غیرمجاز به منظور جلب رضایت شهروندان صورت گرفته و انتظار می‌رود شهروندان ضمن عدم نصب تابلو‌های تبلیغاتی غیرمجاز در اجرای طرح همکاری لازم را با این سازمان داشته باشند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر