کد خبر: ۷۱۶۰۱۱۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
کد خبر : ۷۱۶۰۱۱۲
گروه : همدان » همدان

مدرس و داور مسابقات قرآن گفت: امسال دومین مرحله استانی تلاوت‌ های مجلسی با حضور ۱۰ قاری برتر استانی برگزار می‌شود.

حضور ۱۰ قاری همدانی در دومین مرحله تلاوت‌های مجلسی ملایربه گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، محمد صالحی صابر، مدرس و داور مسابقات قرآن گفت: امسال دومین دوره استانی تلاوت‌های مجلسی به میزبانی شهرستان ملایر برگزار می‌شود.

این داور مسابقات قرآن با اشاره به اینکه تلاوت‌های مجلسی امسال در کشور به پله ۱۴ رسیده است، گفت: استان همدان امسال برای دومین سالی است که موفق به برگزاری تلاوت‌های مجلسی می‌شود.

صالحی افزود: دومین مرحله استانی تلاوت‌های مجلسی، روز پنج‌شنبه، ۱۴ آذرساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۷ عصر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر با حضورامام جمعه شهر ملایر، جمع کثیری از قرآنیان استان و آحاد مردم برگزار خواهد شد.

او با اشاره به اینکه امسال ۱۰ نفر از قاریان مطرح استان در دومین مرحله استانی تلاوت‌های مجلسی، تلاوت خواهند داشت، گفت: «محمد مهدی شیخ‌الاسلامی، حمیدرضا شکری، جواد مولایی و رضا فلاح»، ۴ قاری شرکت کننده از همدان در این دور از تلاوت‌ها هستند.

این مدرس قرآن با اشاره به اینکه نمایندگان شهرستان‌های ملایر، کبودراهنگ، تویسرکان و نهاوند نیز در این برنامه حضور خواهند داشت، گفت: «حسین فریب فر و غلامرضا فارسی»، قاریان شهر ملایر و «امید درویشی»، «صادق سوری» و «سعید بهرام نیا» نیز به ترتیب نمایندگان شهر‌های کبودرآهنگ، تویسرکان و نهاوند در این محفل قرآنی هستند.

صالحی با اشاره به اینکه نفر اول این مجلس به مسابقات سراسری تلاوت‌های مجلسی و انتخاب قاری برتر سال کشور اعزام می‌شود، گفت: در این جشنواره نفرات برتر به انتخاب مردم و نظارت هیئت داوران مشخص شده و به سه نفر نخست این جشنواره، هدایایی اهدا خواهد شد.

او با اشاره به اینکه قاریان راه یافته به مرحله استانی ابتدا مرحله مقدماتی را پشت سر نهاده‌اند، گفت: طبق فراخوان اعلام شده در سراسر استان، قاریان علاقمند به حضور در این جشنواره، فایل‌های صوتی قرائت خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده و پس از داوری‌های صورت گرفته توسط اساتید مجرب، ۱۰ قاری موفق به شرکت در مرحله استانی تلاوت‌های مجلسی شدند.

صالحی گفت: تفاوت این جشنواره با سایر مسابقات قرآن در این است که نفرات منتخب، با آرای مردم و مستمعین حاضر در جلسه انتخاب می‌شود، این در حالی است که وزنه ارزیابی و نمره هیئت داوران نسبت به مردم سنگین‌تر است به گونه‌ای که رأی هریک از داوران ۱۰ رأی به شمار می‌آید، حال آنکه رأی مردم نسبت به هر قاری تنها یک رأی به حساب می‌آید.

او افزود: رأی مردمی در این جشنواره به این صورت است که به کلیه افراد حاضر در جلسه برگه رأی‌گیری داده خواهد شد که پس از پایان تلاوت هر ۱۰ نفر متسابق، می‌توانند نام و نام خانوادگی ۵ تن از قاریان موردپسند خود را عنوان کنند، در پایان نیز با شمارش آرا برحسب تعداد رأی‌های درست و با جمع رأی فنی هیئت نظارت، ۳ نفر برتر مشخص شده و از آن‌ها تجلیل به عمل خواهد آمد.

این مدرس قرآن با اشاره به اینکه به تعدادی از حاضرین در جلسه نیزبه قید قرعه جایزه ۱ میلیون ریالی اهدا خواهد شد، گفت: مرحله کشوری این دوره از جشنواره تلاوت‌های مجلسی با عنوان «فجر تلاوت» در بهمن‌ماه سال جاری و مصادف با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی اولین جشنواره تلاوت‌های مجلسی در همدان با اشاره به اینکه امسال ۵ داور، ارزیابی مسابقات را بر عهده دارند، گفت: آقایان «مسعود کریمی، مهدی ساعد، محمد صالحی صابر، حسین جعفری، سعید پیرحیاتی، علی اکبر احمدی، حسین دشت بین و حمزه صفری» دومین دوره تلاوت‌های مجلسی استان را داوری خواهند کرد.

صالحی با اشاره به اینکه دبیرخانه جشنواره تلاوت‌های مجلسی در تهران است، گفت: این جشنواره با آراء مردمی و به دور از نگاه و قوانین سخت گیرانه برخی مسابقات با حضور هریک از علاقمندان به حوزه تلاوت قرآن در کشور برگزار می‌شود، متولیان اصلی این جشنواره نیز مدرسین و فعالان برگزار کننده جلسات مردمی قرآن هستند.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر