کد خبر: ۷۱۶۰۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
کد خبر : ۷۱۶۰۲۹۵

دکتر صابریان گفت: آلودگی هوا طی روز‌های گذشته منجر به افزایش مراجعه بیماران قلبی و تنفسی به مراکز درمانی شده است .

روزی ۸۰۰۰ تماس با اورژانس بخاطر مشکلات ناشی از آلودگی هوا///گلیبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به آلودگی هوای پایتخت در روز‌های گذشته گفت: به طور میانگین روزانه نزدیک به ۸ هزار تماس با اورژانس تهران برقرار شده است که این موضوع نشان دهنده تاثیرات منفی آلودگی هوا بر سلامت مردم است.

دکتر صابریان با بیان اینکه آلودگی هوا طی روز‌های گذشته منجر به افزایش مراجعه بیماران قلبی و تنفسی به مراکز درمانی شده است گفت: از تاریخ سوم تا دهم آذرماه و با توجه به افزایش آلودگی هوا به طور کلی ۸۳۹۸ نفر بر اثر ابتلا یا تشدید بیماری‌های تنفسی و قلبی به مراکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۲۳۳۹ مورد مربوط به اورژانس پیش بیمارستانی بوده است.

وی افزود: بیشترین مراجعه مردم بر اثر ابتلا یا تشدید بیماری‌های تنفسی و قلبی به اورژانس تهران در تاریخ دهم آذرماه با ۳۶۲ مورد و کمترین آن در تاریخ دوم آذرماه با ۲۸۶ مورد بوده است.

رئیس مرکز اورژانس تهران با اعلام اینکه استان تهران در روز‌های آلوده هوا بیشترین آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی را به خود اختصاص داده است گفت: در این روز‌ها اورژانس تهران با استقرار اتوبوس آمبولانس و آمبولانس‌های ناوگان خود در نقاط پر تردد تمهیدات ویژه‌ای را برای شهروندان در نظر گرفته است.

براساس گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس تهران، دکتر صابریان در پایان گفت: مصرف شیر، میوه و سبزی‌های تازه و مصرف کمتر تنقلات از جمله چیپس و پفک و نوشابه‌های گازدار می‌تواند در شرایط آلودگی هوا از عوارض ابتلا به بیماری‌های قلبی و تنفسی پیشگیری کند و به عموم شهروندان توصیه می‌شود به اندازه کافی آب بنوشید تا با شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشکی دهان اثرات ناشی از آلودگی هوا کاهش یابد.

منبع : ایسنا

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر