کد خبر: ۷۱۶۰۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
کد خبر : ۷۱۶۰۴۵۱

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی از میزبانی تبریز در برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی مراکز علمی کاربردی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، قالیچی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی گفت: مسابقات مناظره دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی همه ساله در سطح ملی بین دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی استان‌های کشور برگزار می‌شود.

او افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر گفتمان سازی در دانشگاه‌ها و استقبال از کرسی‌های آزاد اندیشی، دانشگاه جامع علمی کاربردی در این زمینه پیشرو بوده و هر سال مسابقه مناظرات دانشجویان دانشگاه را به این منظور برگزار می‌‎کند.

او گفت: دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی امسال از طرف ستاد مرکزی دانشگاه به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شده است، این مسابقات چند مرحله‌ای بوده و در ابتدا درمراکز آموزشی علمی کاربردی استان‌ها برگزار شد و در نهایت ۱۶ تیم منتخب به مرحله نهایی راه یافتند.

قالیچی از برگزاری دوره مقدماتی مسابقات مناظرات دانشجویی طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: دوره نیمه نهایی صبح چهارشنبه و مرحله نهایی نیز با حضور ریاست دانشگاه علمی کاربردی کشور، دکتر امید در استان ما برگزار می‌شود.

او افزود: حدود ۴۰۰ تیم و نزدیک به دوهزار دانشجو در این مسابقات شرکت داشتند که از این تعداد، ۱۶ تیم وارد مرحله نهایی شده‌اند.

او گفت: طبق تفاهم نامه بین جهاد دانشگاهی و دانشگاه علمی کاربردی، متولی برگزاری و داوری مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی استان، شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی بوده و اقداماتی نیز برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی انجام شده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی گفت: تمامی تمهیدات برای برگزاری مسابقات اندیشیده شده و ۱۶ تیم منتخب از ۱۶ استان کشور پذیرش شده‌اند.

او افزود: با توجه به دوری مسیر، از تیم‌ها خواسته شده بود تا از مرحله نهایی مسابقات در استان خودشان، فیلمبرداری کرده و به دبیرخانه مناظرات دانشجویی در آذربایجان شرقی ارسال کنند، ۲۶ فیلم ارسالی توسط داوران خبره و متخصص داوری شده است.

او در خاتمه هدف عمده از برگزاری مسابقات دانشجویی را ایجاد شور و نشاط عنوان کرد و گفت: برگزاری این مسابقات فضا را برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و دیده شدن دانشجویان و گفتمان سازی آماده کرده و نشست و برخواست دانشجویان با داوران مطرح نیز امتیاز بزرگی برای دانشجویان به شمار می‌آید.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر