کد خبر: ۷۱۶۰۵۱۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
کد خبر : ۷۱۶۰۵۱۱
گروه : کرمان » کرمان

به مناسبت روز جهانی معلولان، نخستین نمایشگاه نقاشی آثار معلولان توانا و هنرمند شهربابک در مجتمع فرهنگی هنری شهدا شهربابک افتتاح شد.

افتتاح نمایشگاه نقاشی معلولان در شهربابکعذرا اسدی دبیر برگزاری نمایشگاه نقاشی آثار معلولان شهربابک در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان گفت: مرکز نوید تنها مرکز آموزش و توانبخشی دختران و پسران معلول تربیت پذیر زیر ۱۵ سال با IQ زیر ۷۰ در شهربابک است.

اسدی با بیان اینکه ما برای بهتر نتیجه گرفتن از آموزشمان در حیطه هنر درمانی کار می‌کنیم افزود: ما مرکز نوید در زمینه‌های نقاشی، تئاتر و موسیقی فعالیت داریم، تا به اهداف آموزشی توانبخشی خود در قالب هنر دست پیدا کنیم.

او تصریح کرد: برخی بچه‌های معلول قدرت جسمی و ذهنی پائینی دارند، اما با آموزش تکنیک‌های خاصی در نقاشی، موفق به آثار هنری زیبایی شدند.

اسدی بازی درمانی و هنردرمانی را برای افراد معلول مثمرثمر دانست و بیان داشت: در این راستا هم ذهن معلول فعال میشود و هم حرکتی انجام می‌دهد.

او هدف از ایجاد این نمایشگاه را معرفی معلولان عنوان کرد و گفت: قصد داریم کاری کنیم تا خانواده‌ها پذیرای فرزند معلول خود باشند و او را پنهان نکنند.

اسدی تغییر نگرش منفی برخی خانواده‌ها به فرزند معلولشان را مهم خواند و اظهار داشت: با فرهنگسازی و ایجاد بستری مناسب برای حضور معلولان در جامعه می‌توان زمینه شکوفایی و پیشرفت این قشر از افراد را فراهم کرد.

او همچنین آموزش مهارت‌های خودیاری برای کودکان معلول را امری ضروری عنوان کرد.

اسدی با اشاره به اینکه این نمایشگاه تا روز ۱۷ آذرماه جاری دایر است، گفت: زمان بازدید از نمایشگاه صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصر‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ است.

حمید کارگر مسئول آموزش مرکز توانبخشی نوید نیز در ادامه گفت: نمایشگاه نقاشی معلولان شهربابک با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتمع مس شهربابک، فرمانداری، مؤسسه شهید علویان، مرکز توانبخشی نوید و بهزیستی شهرستان شهربابک برپا شده است.

کارگر با تأکید بر اینکه خانواده‌ها فرزند معلول خود را بپذیرند، ادامه داد: باید بدانیم این افراد توانمندی‌هایی دارد و حداقل یک کار مفید و مثبت انجام می‌دهند.

او از منابع محدود بهزیستی یاد کرد و افزود: مردم از لحاظ مالی مشارکت بیشتری با بهزیستی داشته باشند.

کارگر اظهار داشت: در این نمایشگاه ۳۸ اثر هنری از ۳۳ هنرمند معلول شهربابکی در معرض نمایش است.

انتهای پیام/س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر