کد خبر: ۷۱۶۰۵۸۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
کد خبر : ۷۱۶۰۵۸۵
گروه : قم » قم
مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم عنوان کرد؛

ملاحسینی گفت: یک هزار و ۱۲۷ معلم پژوهنده با استفاده از روش‌های نوین آموزشی درمدارس این استان تدریس می‌کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،امیر ملاحسینی مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم گفت: طرح‌های پژوهشی که توسط معلمان ارائه می‌شود، در کیفیت تدریس تاثیر بسزایی دارد و برترین ایده‌ها برای اجرایی شدن به مدارس ارسال می‌شود.

ملاحسینی اضافه کرد: ۹۳۶ دانش‌آموز پژوهشگر نیز در مدارس قم تحصیل می‌کنند که تعدادی از آن‌ها در جشنواره‌ها و مسابقات پژوهشی و فناوری مختلف حائز رتبه‌های برتر شده‌اند.

مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم بیان کرد: به مناسبت هفته پژوهش و فناوری همایشی با هدف تجلیل از معلمان پژوهنده برگزار خواهد شد و در این آیین از ۷۴ معلمی که در طرح‌های پژوهشی نوآوری داشته‌اند، تقدیر خواهد شد.

او ادامه داد: حمایت مالی از ۳۳ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکترا و آیین نمادین نواختن زنگ پژوهش از جمله برنامه‌های هفته پژوهش است.

ملاحسینی اضافه کرد: همایشی نیز برای تجلیل از دانش‌آموزان پژوهش گری که در جشنواره‌های جابربن حیان، نوجوان خوارزمی، نوجوان سالم و جوان خوارزمی رتبه آورده‌اند، برگزار می‌شود.

به گفته او، برگزاری جشنواره فیلم رشد در سطح مدارس، بازدید‌های علمی و پژوهشی دانش‌آموزان از مراکز علمی و صنعتی از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته پژوهش و فناوری برگزار خواهد شد.

مسئول اداره تحقیق و پژوهش آموزش‌وپرورش قم گفت: مرکز تحقیقات فرهنگیان از جمله مراکزی در استان قم است که امکانات تحقیق و پژوهش را در رشته‌های مختلف در اختیار فرهنگیان قرار داده و روزانه از ۰۷:۳۰ تا ۱۹ فعال است.

او افزود: در هر ناحیه از آموزش‌وپرورش نیز یک پژوهش سرای دانش‌آموزی فعال است که فرصت تحقیق و پژوهش را در زمینه‌های مختلف علمی و پژوهشی برای دانش‌آموزان محقق نموده‌است،در سال تحصیلی حدود ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

آیین‌های هفته پژوهش و فناوری ۱۶ تا ۲۲ آذرماه در قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر