کد خبر: ۷۱۶۰۶۵۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
کد خبر : ۷۱۶۰۶۵۶

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پروش دزفول از درخشش دانش آموزان دزفولی در جشنواره خوارزمی و کسب رتبه نخست این جشنواره ملی خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عبدالمحمد جرجانی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پروش دزفول گفت: دانش‌آموزان دبیرستان شیخ مرتضی انصاری (ره) دزفول رتبه نخست بیست و یکمین جشنواره ملی جوان خوارزمی را کسب کردند.

او بیان کرد: تیم دانش‌آموزی دبیرستان دوره دوم شیخ مرتضی انصاری (ره) متشکل از مبین ناسوتی، یاسین حاجی علی نعمت و محمد قمری توانستند در بیست و یکمین دوره جشنواره ملی جوان خوارزمی رتبه نخست کشوری را کسب کنند.

جرجانی اظهار داشت: این دانش‌آموزان نخبه طرحی را در زمینه روش نوین در تشخیص فرکانس وزوز گوش (تینیتوس) ازطریق سیگنال‌های مغزی EEG ارائه دادند که درنهایت منجر به ساخت وسیله‌ای شد که به بیمار کمک می‌کند بدون نیاز به پزشک متخصص از طریق سیگنال‌گیری مغز و تحلیل امواج، فرکانس ناشی از وزوز را به دست آورد.

این مقام مسئول با اشاره به دیگر ویژگی‌های این اختراع ادامه داد: ارتباط بی‌سیم بین بخش سیگنال‌گیری و دستگاه مرکزی، کوچک بودن دستگاه و قابل حمل بودن آن از دیگر ویژگی‌های بارز این وسیله است که می‌تواند کمک شایانی به بیمار کند.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش دزفول با تقدیر از کادر اجرایی دبیرستان و دبیران بویژه مدیر آموزشگاه، این موفقیت بزرگ را به مردم دزفول بویژه جامعه فرهیخته دانش‌آموزی و فرهنگی تبریک گفت.

جشنوراه خوارزمی یک جشنواره علمی است که توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود. نام این جشنواره از نام محمد بن موسی خوارزمی دانشمند مشهور ایرانی گرفته شده است.

انتهای پیام/گ

برگزاری جشنواره خوارزمی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر