کد خبر: ۷۱۶۰۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد خبر : ۷۱۶۰۷۲۱
تولیت آستان قدس رضوی:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید آموزه‌های حضرت رضا (ع) در همه حوزه‌های آستان قدس رضوی اجرایی کنیم و بعد به عنوان الگو به دیگران ارائه دهیم.

آموزه‌های حضرت رضا (ع) باید در همه حوزه‌های آستان قدس رضوی عملیاتی شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در دیدار جمعی از مدیران و کارکنان حراست بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، با تأکید بر اینکه آستان قدس باید برای سایر دستگاه‌های کشور الگو باشد، گفت: اینجا متعلق به حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) است بنابراین باید از هر جهت این دستگاه نمونه و الگو باشد، بگونه‌ای که اگر بخواهیم برای یک وزارتخانه، نهاد یا مجموعه دیگر الگوی مدیریتی به لحاظ سلامت، رعایت بیت المال، حقوق کارکنان  معرفی کنیم، آستان قدس رضوی را مثال بزنیم.

او با تأکید بر اینکه همان گونه که رفتار، سخنان و سیره پیغمبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) برای ما الگو است، دستگاه متعلق به این بزرگواران نیز باید بر اساس تعالیم ایشان اداره شود و الگو باشد؛ تصریح کرد: هر دستگاهی در جمهوری اسلامی مهم است و باید پاکیزه و بدون کمترین نقص و عیب و اشکالی باشد، اما اینجا حسابش متفاوت است، آستان قدس رضوی باید از هر جهت نسبت به بقیه دستگاه‌ها و سازمان‌ها ممتاز باشد، چون اینجا متعلق به حضرت رضا (ع) است.
 
تولیت آستان قدس رضوی گفت: آموزه‌های حضرت رضا (ع) باید در همه حوزه‌های آستان قدس رضوی عملیاتی شود، آموزه‌های حضرات معصومین (ع) که تنها منحصر به مسائل عبادی و شخصی نیست؛ در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و مدیریتی نیز نظر و فرمایشاتی دارند، ما باید بتوانیم ابتدا در دستگاه خودشان این آموزه‌ها را اجرایی کنیم و بعد به عنوان الگو به دیگران ارائه دهیم.

حجت الاسلام مروی با تاکید بر ضرورت ارائه گزارشات حراستی دقیق و متقن، افزود: در آنچه گزارش داده می‌شود دقت لازم انجام شود، چراکه حراست عیون و چشم بینا آستان قدس است و باید سلامت دستگاه را تضمین کند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: نه با بی‌دقتی و سهل‌انگاری از کنار مسائل عبور کنید و نه خدایی نکرده گاهی بر اساس احساسات، عواطف و عصبانیت گزارشی بدهید که مقداری قضیه پر رنگ یا کم رنگ شده باشد، عین واقع را با دقت و با وسواس منتقل کنید، زیرا چه از گزارش کم کنیم و چه زیاد، در برابر هر دو مسئول هستیم و باید روز قیامت پاسخگو باشیم.

او تصریح کرد: حراست باید در تمام بخش‌های آستان قدس وجود داشته باشد و ما هم از حراست حمایت و پشتیبانی و آن را تقویت می‎کنیم.

حجت الاسلام مروی به نقش حراست در پیشگیری از تخلفات اداری اشاره کرد و افزود: یکی از گرفتاری‌های ما در کشور عدم شناسایی نقاط آسیب‎، سوء استفاده و راه‌های نفوذ برای پیشگیری از تخلفات است. وقتی با تخلف و رفتار نادرستی برخورد می‌کنید بپرسید چرا اینگونه شد؟ نقاط کور و آسیب پذیر را شناسایی کنید، بسیاری از مشکلات به سبب عدم شناسایی به موقع نقاط آسیب رخ می‌دهد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بخشی از کار حراست در صیانت از دستگاه برخورد با افراد متخلف است، اما بعد دیگر صیانت از سلامت دستگاه شناسایی راه‌های نفوذ و سوء استفاده است که ما از حراست این انتظار را داریم با ارائه پیشنهادات و نظرات خود ما را در این زمینه کمک کند.
 
انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر