کد خبر: ۷۱۶۰۷۳۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
کد خبر : ۷۱۶۰۷۳۲

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: بالاترین آمار پرونده های قضایی کشور مربوط به جرایم مالی بویژه چک، مواد مخدر و ضرب و جرح است.

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت‌الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، امروز در حاشیه دیدار مردمی در دادگستری شهرستان کاشان، در گفتگو با خبرنگاران خطاب به متهمان چک، اعتیاد و ضرب و جرح گفت: این گون اقدام‌ها راه زندگی نیست بلکه راه زندگی براساس آیات قران، آبادانی و عمران است.

او، با تاکید بر اینکه مخدر آسیبی است که استعمارگران، سوداگران و قاچاقچیانی که به ما رحم نمی‌کنند سرراه جوانان گذاشته شده است گفت: بیشترین شهید را هم اکنون در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم صیانت از امنیت می‌شود.

دستگاه قضا در ارتباط با مفاسد هیچگونه خط قرمزی ندارد

به گفته او، دستگاه قضا در ارتباط با مفاسد هیچگونه خط قرمزی ندارد و هرگز به خود اجازه نمی‌دهد که خط قرمز داشته باشد.

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، تصریح کرد: اگر دستگاه قضایی این خط قرمز را داشته باشد خروج از عدالت است و عدلیه هرگز به خود این اجازه را نخواهد داد که دستگاه قضایی در ارتباط با عدالت اداری و مفاسد اقتصادی خط قرمزی بشناسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، افزود: قوه قضاییه با تمام قدرت نسبت به شناسایی مفاسد پیگیری، اجرا و نسبت به اخلال گران و کسانی که دست به تخریب می‌زنند اشد مجازات را انجام خواهد داد و اجازه نخواهدداد که امنیت، آسایش و آرامش مردم از بین ببرد.
 

ملاقات عمومی قوه قضائیه سه‌شنبه هر هفته

او در خصوص ملاقات‌های مردمی نیز یادآور شد: همانگونه که ما با مردم هر سه شنبه یکبار ملاقات عمومی داریم و در سایت نیز اعلام شده است حتی دادستان‌های ما با مردم ملاقات داردند نیرو‌های مسلح هم برنامه ملاقات دارند.
حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، در مورد اقدامات قوه قضائیه در رونق تولید و دغدغه مقام معظم رهبری اظهار داشت:قوه قضاییه باوجودی که وظیفه راه اندازی واحد‌های تولیدی صنعتی را ندارد، اما با حمایت روسای دادگستری و دادستان‌ها در سراسر کشورواحد‌های زیادی را به چرخه تولید بازگردانده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، تاکید کرد:قوای قضائیه، مقننه و مجریه متفق هستند تا رونق تولید که رهبری نیز بر آن تاکید کرده است تحقق یابد و موجبات برون رفت کشور ازمشکلات فراهم شود.
 

مژده به سربازان فراری/پیشگیری از وقوع جرم با رویکرد آسیب شناسی

او با اشاره به اجرای برنامه ۲۰ ساله قوه قضائیه که چهار برنامه پنج ساله را پشت سرگذاشته است گفت: یکی از اقدام‌های قوه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم با رویکرد آسیب شناسی است که خوشبختانه در همه زمینه‌ها  و از جمله فرار سربازان از خدمت، کاهش آمارداشته‌ایم.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح از سربازان فراری است خواست به خدمت بازگردند، چون  اگر خودشان برگردند مجازات نمی‌شوند و پرونده آن‌ها پس از پایان خدمت نیز بدون مشکل و به احسن وجه بسته خواهد شد.

تاسیس دادسرای نظامی در کاشان

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، همچنین ازتاسیس دادسرای نظامی در آینده نزدیک در این شهرستان خبر داد و افزود: افتتاح این دادسرت باعث می‌شود تا مردم برای شکایت مسافت کاشان تا اصفهان را طی نکنند و دادسر بطور عادلانه در اختیار همه باشد.

او، در پایان در خصوص تحول در قوه قضاییه نیز گفت: دستگاه قضا در ارتباط با نیروها، محتوا و سرعت پرونده‌ها برنامه دارد و سفرهر دو هفته یک بار رییس این قوه استان‌ها به همین ممنظو راست تا دادرسی سریع، دقیق پیش برود و اجرا شود.

انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر