کد خبر: ۷۱۶۰۷۴۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
کد خبر : ۷۱۶۰۷۴۵

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۵۴۰ خانوار تحت حمایت که فاقد منزل مناسب بودند در هشت ماهه امسال از خدمات عمرانی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، فرهاد آزادپور، مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ۵۴۰ خانوار تحت حمایت که از نبود مسکن مناسب و مقاوم در مضیقه بودند در هشت ماهه امسال از خدمات عمرانی کمیته امداد استان اردبیل بهره‌مند شده‌اند، گفت: تهیه مسکن مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر یکی از برنامه‌های اساسی کمیته امداد است تا مهم‌ترین دغدغه آن‌ها برطرف شود.

او با بیان اینکه تأمین مسکن مناسب مسیر توانمندسازی و خودکفایی خانوار تحت حمایت را هموار می‌کند، افزود: بهره‌مندی خانوار تحت حمایت از منزل مناسب، موجب دلگرمی آن‌ها شده و با روحیه و امید بیشتری به زندگی ادامه می‌دهند.

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به ساخت، خرید و بهسازی ۱۲۰ منزل مددجویان شهری و روستایی، اعلام کرد: بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت، خرید و بهسازی مسکن خانوار تحت حمایت هزینه پرداخت شده است.

آزادپور با بیان اینکه ۳۹۰ منزل مددجویی نیز مورد تعمیرات جزیی و کلی قرار گرفته است، گفت: حدود یک میلیارد تومان برای تعمیر منازل خانوار تحت حمایت هزینه پرداخت شده است.

او با اشاره به اینکه ۴۰ مورد حمام و سرویس بهداشتی برای خانوار تحت حمایت ساخته شده است، بیان کرد: ۷۰ میلیون تومان برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هزینه شده است.

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه حمایت همه‌جانبه خیران و نیکوکاران در زمینه خرید، ساخت و بهسازی منازل مددجویان می‌تواند توانمندسازی و خوداتکایی آن‌ها را رقم بزند، افزود: خیران می‌توانند در قالب «طرح رضوان» مددجویان را در بهره‌مندی از سرپناهی مقاوم و مناسب یاری کنند.

آزادپور با اشاره به اینکه مردم نوعدوست می‌توانند از طریق کمک‌های نقدی، اهدای ملک یا واحد مسکونی، تأمین زمین و مصالح ساختمانی و یا تأمین اقساط ماهیانه تسهیلات بانکی به خانه‌دار شدن مددجویان کمک کنند، گفت: سیستم آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* نیز در اختیار نیکوکاران قرار دارد تا به سادگی بتوانند در تأمین مسکن خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل مشارکت کنند.

انتهای پیام/ح

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر