کد خبر: ۷۱۶۰۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
کد خبر : ۷۱۶۰۹۴۲

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بر آمادگی دستگاه‌های عضو کمیسیون ایمنی راه‌ها در اجرای طرح زمستانی تاکید کرد.

لزوم آمادگی دستگاه‌های عضو کمیسیون ایمنی راه‌ها در اجرای طرح زمستانیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، آیدین رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جلسه مشترک کمیسیون ایمنی راه‌ها و شورای هماهنگی ترافیک استان، آمادگی شهرداری‌ها و دستگاه‌های امدادی و راهداری برای فصل بارش و عملیات زمستانی را خواستار شد و گفت: با آغاز فصل بارش‌ها و سرما، روانسازی ترافیک و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار در معابر درون و برون شهری بسیار پراهمیت بوده و برهمین اساس مجموعه عوامل خدماتی شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی ربط باید نسبت به آماده سازی ناوگان امدادی و تجهیز ماشین آلات برف روب تدابیر لازم را برای بازگشایی مسیر‌ها داشته باشند.

وی شرایط راهدار خانه‌های استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: انتظار می‌رود تمام شرایط و امکانات لازم از جمله ذخیره سازی سوخت، وسایل گرمایشی، جیره غذایی برای پذیرش مسافران در راه مانده آماده باشد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه ۳۴ درصد جمعیت استان در مناطق روستایی ساکن است گفت: تلفات روستایی یکی دیگر از بحث‌های مهمی است که متاسفانه شاهد رشد آمار در برخی از مناطق هستیم و می‌طلبد راهداری و مجموعه پلیس راه در خصوص ایمن سازی و نصب تابلو، علایم و خط کشی و افزایش گشت‌های نظارتی در این محور‌ها برای کنترل حوادث و کاهش تلفات اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه بر مسئولیت شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی نیز تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به اصلاح قیمت بنزین ارتقاء ناوگان حمل و نقل عمومی از برنامه‌های مهم دولت در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، در سفر‌های درون شهری است و برای گسترش دامنه این خدمات در شهر‌ها باید در مسیر‌ها و برنامه حرکتی اتوبوس‌ها بازنگری انجام گیرد.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: افزایش سن ناوگان و فرسوده بودن آن از عوامل اصلی آلودگی هوا است که بر سلامت و زندگی مردم تاثیر منفی دارد و درهمین راستا انتظار داریم شهرداران با توجه به رسالت خود در مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی نسبت به ارتقاء کیفی ناوگان نقشه راهی را داشته باشند.

وی همچنین بر اجرای سریع مصوبات کمیته فنی شورای ترافیک استان تاکید کرد و افزود: مواردی که در کمینه فنی به تصویب نرسیده با هماهنگی اعضا محترم جلسات را به سرعت تشکیل داده و موضوع را برای تصویب و عملیاتی شدن آن اقدام نمایند تا با عملیاتی شدن آن شاهد کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا در شهر‌ها باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه این جلسه به تغییرات اصلاحیه در قیمت بنزین نیز اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت بنزین و تاثیرات آن در افزایش نرخ کرایه‌ها و خدمات عمومی به عنوان یکی از دغدغه‌های مدیران استانی و کشوری است که با تشکیل ستاد‌های استانی پایش پیمایش حمل ونقل و شرایط اجرای این طرح و موارد تاثیرگذار در قیمت سایر اقلام و خدمات بصورت دقیق مورد کنترل و نظارت قرار گرفته است.

رحمانی افزود: در این ستاد موارد پیشنهادی در جهت اصلاح و رفع نگرانی آحاد جامعه بویژه فعالان در حوزه حمل ونقل بدقت بررسی و موارد پیشنهادی از جمله سهمیه سرویس مدارس، تاکسی‌های تلفنی و بی سیم به ستاد ملّی و وزارت کشور اعلام گردید.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر