کد خبر: ۷۱۶۰۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
کد خبر : ۷۱۶۰۹۵۰

نماینده مجلس لبنان اعلام کرد آمریکا که نتوانسته ایران را شکست دهد حالا به سراغ لبنان آمده تا از این طریق به محور مقاومت ضربه بزند.

نماینده لبنانی: آمریکا با شکست در مقابل ایران، حالا قصد ضربه زدن به محور مقاومت را داردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ولید سکریه، نماینده اهل سنت مجلس لبنان، در گفت‌وگو با پایگاه خبری النشره، اعلام کرد آمریکا در پی ضربه زدن به محور مقاومت از داخل لبنان است.

او گفت: آمریکا که نتوانسته با خروج از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم، ایران را شکست دهد حالا به سراغ لبنان آمده تا از این طریق به محور مقاومت ضربه بزند.

این نماینده لبنانی افزود: لبنان در مرکز توفان و در مرز فلسطین اشغالی قرار گرفته، رژیمی که قدرت اصلی غرب برای سلطه بر جهان عرب و اسلام در منطقه به شمار می‌رود و به همین دلیل «امنیت اسرائیل» اولویت مطلق آنهاست.

سکریه اضافه کرد: مقاومت در لبنان همان قدرت بازدارندگی است و چشم‎ها به لبنان و چگونگی نابودی مقاومت دوخته شده تا دست اسرائیل باز شود. آن‌ها تلاش کردند نظام سوریه را سرنگون کنند، اما روسیه مداخله کرد، اسرائیل می‌توانست به جنوب سوریه وارد شود، زیرا ارتش درگیر حلب، دمشق و بوکمال بود، اما از ترس جنگ با مقاومت این کار را انجام نداد.

او در ادامه این مصاحبه گفت: آن‌ها تلاش کردند که مقاومت را با فتنه داخلی در لبنان از بین ببرند، برخی از داخل لبنان نیز موافق این بودند و روی انتخابات پارلمانی حساب کرده بودند تا دولتی یک دست روی کار آید و مقاومت را خلع سلاح کنند، اما حزب‌الله در انتخابات پیروز شد و نبرد به ایران منتقل شد تا این کشور را به عنوان «أمّ المقاومه» تسلیم کنند، ولی با عقب‌نشینی از توافق هسته‌ای و تحریم‌های اقتصادی، موفق به این کار نشدند.

این نماینده افزود: شکست در ایران ممکن است باعث بازگشت آمریکا شده باشد تا لبنان نقطه آغازین برای ضربه به محور مقاومت باشد.

سکریه در پایان گفت موافق با مطالبات به حق معترضان است، اما سیاسی کردن آن برای اهداف آمریکایی و به حساب مقاومت درست نیست؛ «بهای نجات لبنان از فروپاشی اقتصادی، سلاح حزب‌الله است» و از این اصرار «سعد حریری»، نخست‌وزیر، به تشکیل دولت تکنوکرات مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر