کد خبر: ۷۱۶۱۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
کد خبر : ۷۱۶۱۳۲۳

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌شمالی گفت: به منظور ترویج فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان، سردر مدارس نوساز استان با کاشی‌کاری آیات و یا احادیثی در خصوص نماز زینت داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، محمد اکرامی فر معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌شمالی گفت: این اقدامات با هدف ترویج فرهنگ این واجب الهی و ترغیب آینده سازان کشور به اهمیت برپای داشتن نماز صورت می‌گیرد.

اکرامی فر افزود: اکنون فریضه نماز جماعت در ۲ هزار آموزشگاه خراسان شمالی برگزار می‌شود که امامت آن را در برخی از مدارس روحانیان و در بعضی نیز همکاران فرهنگی برعهده دارند.

او گفت: برای مفروش کردن نمازخانه‌ها و تامین مهر و سجاده مورد نیاز مدارس شهرستانی با اداره نوسازی هماهنگی شده و تلاش داریم که اگر مشکلی در زمینه ساخت نمازخانه‌ها وجود دارد، برطرف شده و البته در این مسیر از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزی، حوزه‌های علمیه، امامان جمعه و روحانیت نیز بهره خواهیم برد.

او با اشاره به کمبود روحانی برای اقامه نماز در مدارس استان، افزود: هم اینک ۳۵۰ روحانی ما را در برپایی نماز در مدارس همراهی می‌کنند که ۶۳ نفر همکار فرهنگی هستند و علاوه بر آن ۱۱۸ نفر طلبه نیز در این امر مشارکت دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: از معرفی روحانیان توسط حوزه علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی استقبال می‌کنیم و حتی در برنامه داریم تا از حضور روحانیانی که امامت نماز جماعت ادارات را عهده دار هستند، به صورت یک روز در هفته، در مدارس نزدیک به آن ادارات، بهره‌مند شویم.

۱۶۵هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار معلم تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/ ر

کاشی «نماز» زینت‌بخش مدارس خراسان شمالی می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر