کد خبر: ۷۱۶۱۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
کد خبر : ۷۱۶۱۵۱۵
رهسپار در نشست خبری مطرح کرد؛

رهسپار گفت: دندان‌پزشکی و به خصوص رشته جراحی فک و صورت یکی از مهم‌ترین گروه‌ها برای پیشگیری از بروز سرطان دهان است.

مشکلات جراحان فک و صورت

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، رهسپار رئیس انجمن جراحی  دهان، فک و صورت عصر امروز در نشست خبری که در دفتر مرکزی انجمن برگزار شد، اظهار کرد: امروزه عفونت دندان احتمال دارد به چشم آسیب وارد کند و مشکلات گوارشی در افراد بروز پیدا کند. امروزه بسیاری از افراد به دنبال زیبایی صورت هستند که باید بگویم سلامتی ناحیه فک و صورت نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد: دندان‌پزشکی و به خصوص رشته جراحی فک و صورت یکی از مهم‌ترین گروه‌ها برای پیشگیری از بروز سرطان دهان است و این بیماری بدون درد بوده و دندان پزشکان با نمونه‌برداری می‌توانند از بروز بیماری‌های مختلف مانند سرطان دهان در افراد پیشگیری کنند.

رهسپار گفت: من معتقدم که ناحیه صورت فقط زیبایی نیست بلکه باید درمان بیماران به خوبی انجام شود.

رئیس انجمن جراحی فک، دهان و صورت افزود: سالیانه ۳۰ هزار نفر به دلیل تصادفات فوت می‌کنند و۳ تا ۴برابر به دلیل سوانح ترافیکی دچار معلولیت می‌شوند. متأسفانه باید بگویم که تصادفات باعث خورد شدن استخوان‌ها شده و در حدود ۸۰ درصد از بیماران به دلیل خرد شدن استخوان‌ها و سوانح ترومایی به جریان ناحیه فک و صورت مراجعه می‌کنند.


بیشتر بخوانید: خدمت دندانپزشکی فاقد تعرفه هستند


رهسپار ادامه داد: یکی از وظایف سازمان نظام پزشکی به عنوان NGO این است که از بروز برخی مسائل با آموزش های خوب  پیشگیری کند.

او گفت: امروزه برخی از جراحی‌های ارزان قیمت به ضرر بیمار تمام می‌شود و همه جامعه پزشکی ذیربط باید برای بهبود درمان بیماران همکاری و تعامل بیشتری داشته باشد.

رشته جراحی فک و صورت نقطه عطف پزشکی و دندان‌پزشکی محسوب می‌شود

در ادامه مراسم امیر کبیری دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت گفت: انجمن فک و صورت یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌ها است که از سال ۱۳۳۵ در ایران فعالیت می‌کند و متناسب با دنیا به پیشرفت‌های خوبی در زمینه جراحی ناحیه فک و صورت رسیده است.

او ادامه داد: رشته جراحی فک و صورت نقطه عطف پزشکی و دندان‌پزشکی محسوب می‌شود و امروزه با شرایط جدیدی روبرو هستیم. 

کبیری ادامه داد: در گذشته وزارت بهداشت پزشک محور بوده اما امروزه با سرکار آمدن وزیر غیر پزشک به همه حوزه و مشکلات رسیدگی می‌شود.

دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت با اشاره به اینکه رشته جراحی فک و صورت بیش از ۸۰ سال در این کشور فعالیت می‌کند، ادامه داد: کسانی که می‌خواهند وارد مقوله درمان شوند باید آموزش‌های لازم را در حوزه دندان‌پزشکی دیده باشند.

کبیری افزود: تعرفه دستمزد پزشکان متناسب با تورم نیست و علی‌رغم نوسانات قیمت‌ها به نوعی دستمزد پزشکان افزایش محسوسی نداشته است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر